Steam Oyunları Büyük İlgi Görüyor: Rekor Üstüne Rekor Kırıldı

Steam oyunları büyük ilgi
Google News Abone Ol

Pandemi etkisi ile birlikte Steam oyunları büyük ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde çok büyük rekorlar kırıldı. İşte konuyla alakalı merak edilen detaylar.

Salgın hepimizin hayatında önemli değişikliklere neden oldu. Bazen bu değişiklikler kalıcı hale geldi. Mesela evde kal sloganı genellikle işe yaradı. Birçok kişinin evde kalması ile birlikte aynı zamanda boş zamanı değerlendirme sorunu ortaya çıktı. Bazı rakamlara bakılırsa insanlar boş zamanlarında neler yapmak istediklerini gösterdi.

Steam 24 milyon 776 bin 635 eşzamanlı oyuncu sayısı ile birlikte devasa bir rekor kırdı. Böylece dünya genelinde hiç olmadığı kadar yüksek oranda oyuncu katılımı yaşandı. Bu platform genellikle rekor kırmayı seviyor. Sadece Ocak ayındaki eş zamanlı oyuncu sayısı bile bunu göstermeye yetiyor.

Steam oyunları büyük ilgi nedeniyle sunucu sorunları yaşıyor

Dünyanın en büyük oyun platformlarından bir tanesi olarak bilinen Steam her geçen gün daha fazla büyüyor. Mesela Şubat ayı itibarıyla 26 milyon 36 bin 995 eşzamanlı oyuncu burada yer alıyor. Böylece yeni bir rekor daha kırıldı. Üstelik burada rekoru kırmak pek zor olmadı.

Steam oyunları büyük ilgi
Çoklu oyuncu sistemleri ve insanların diğer kişilerle etkileşim halinde olma isteği bu tür platformları öne çıkarıyor. Ayrıca CS: GO, GTA 5 ve Dota 2 gibi oyunlar sayesinde bu tür platformlara olan talep artıyor. Hatırlayacağınız üzere sadece Cyberpunk 2077 oyununda bile yaklaşık olarak 1 milyon 3 bin 264 oyuncu yer almıştı. Şu an için düşünüldüğünde bu rakam adeta rüya gibi.

Konsol ve bilgisayar ekipmanları büyük etkiye sahip

Bu tür platformların ciddi yükselişler kazanmasının tek nedeni elbette oyunlar değil. Aynı zamanda oyun konsolları ve bilgisayarlar yine önemli bir etkiye sahip. Tüm bunlar birleştiğinde ortaya kırılması zor rekorlar çıkıyor.

PlayStation 5 satışlarında da benzer rekor seviyeleri görüldü. Hatta birçok ülkede talepler karşılanmıyor. Bu durum oyunseverler için hayal kırıklığı yaratıyor. Peki sizce Steam oyunları büyük ilgi görmeye devam edecek mi?

İlgili Haberler:

>> Oyunculara Özel Büyük Playstore İndirim Günleri Kapıda Bakın Neler Var Neler

>> Epic Games 15 Gün Ücretsiz Oyun Dağıtacak İşte Merak Edilen Tüm Detaylar


CEVAP VER