Call Of Duty: Warzone 2 ve Yeni Modern Warfare 2 Doğrulandı!

Activision, yeni Call of Duty oyunlarıyla yola çıkmaya kararlı. Şimdiden Call Of Duty: Warzone 2 ve yeni Modern Warfare 2 için doğrulama geldi bile. İşte şu an elimizde olan tüm detaylar.

Call of Duty, tüm zamanların en popüler FPS serilerinden. Her sene yeni bir Call of Duty oyunuyla karşılaşıyoruz, bunun artık sürprizlik bir tarafı kalmadı. Dolayısıyla önümüzdeki Sonbahar döneminde de yeni CoD oyunları gelecek. Warzone 2, online rekabete dayalı ilk oyunun daha iyi ve güncel bir sürümü olarak bekleniyor. Yeni Modern Warfare 2 ise, etkileyici senaryo moduyla oyun severleri ekranlarının başına çivilemeyi hedefleyecek.

Call of Duty: Vanguard, beklentilerin altında kalmıştı

Bildiğiniz gibi Activision, kısa süre önce Call of Duty: Vanguard’ı satışa sunmuştu. İkinci Dünya Savaşı’nın farklı cephelerinde, farklı karakterlerle mücadele edebildiğimiz bu yapım, oyuncular tarafından pek sevilmemişti. Tabii standart bir seriyle kıyasladığımızda, yine de milyonlarca satılan bir oyundan söz ediyoruz, ama CoD serisi içindeki yüksek beklentilerin altında kaldığı da bir gerçek. Dolayısıyla Activision, bu hayal kırıklığını kısa sürede arkada bırakıp daha iyi yapımlarla yol alabilmek için şimdiden “doğrulama” yapmayı uygun gördü.
Modern Warfare 2, 2019’daki savaşı devam ettirmek için geliyor!

Call Of Duty: Warzone 2 ve Yeni Modern Warfare 2 Doğrulandı!

Aslında ilk Modern Warfare oyunu, yani Call of Duty 4, 2007 yılında oyun severlere sunulmuş ve çok beğenilmişti. Seride ilk kez modern arenaya geçiş yapan yapım, özellikle Hollywood aksiyon filmlerini andıran sahneleriyle konuşulmuştu. Yeni duyurulan oyun ise, bu oyunun değil, 2019’da çıkan ‘daha güncel’ Modern Warfare’ın devamı olacak.

Warzone 2 ise, battle royale türüne yepyeni bir bakış açısı getirme hedefinde.

Her iki oyunun da Infinity Ward tarafından geliştirildiğini ve iki oyunda da “yepyeni bir oyun motoru” tercih edildiğini belirtelim. Bu motor, hem geliştirme sürecini kolaylaştıracak hem de sistemlerde daha optimize çalışacak. En azından söylenenler ve beklentiler bu yönde.

Microsoft, Activision Blizzard’ı kısa süre önce satın aldığını duyurmuştu

Microsoft, kısa süre önce yaklaşık 70 milyar dolar ödeyerek Activision Blizzard firmasını bünyesine katmak için harekete geçtiğini duyurmuştu. Tabii böyle bir hamle sonrasında, Call of Duty serisinin geleceği de merak konusu olmuştu. Acaba CoD, bundan sonra Microsoft platformlarına mı özel olacaktı? Neyse ki korkulan olmadı ve yetkililer, yeni CoD oyunlarının olabildiğince fazla platforma getirileceğini şimdiden doğruladu.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Pro, 8K Video Kamera ve Dahasıyla Şov Yapabilir!