Call of Duty ‘ye King Kong ve Godzilla Geldi! Oynamak İçin Ne Yapmalısınız?

Call of Duty serisinde şimdiye kadar konuk olarak pek çok Hollywood ünlüsü görmüştük. Şimdi de sırada Hollywood’un ünlü yaratıkları var diyelim. Activision, yapılan yeni anlaşma neticesinde King Kong ve Godzilla’yı CoD’a getirdi. Evet, doğru okudunuz. “Ne alaka?” diyebilirsiniz, ama sonuçta bu “eğlence dünyası” ve görünüşe göre önümüzdeki yıllarda daha farklı hamleler de görebiliriz.

Activision, milyonlarca oyuncu tarafından oynanan online FPS oyunu Call of Duty: Warzone için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme sayesinde de oyuna yeni bir mod ve yeni yaratıklar ekleniyor.

The Operation Monarch olarak adlandırılan bu yeni oyun modu, öncelikle gerçek oyunculardan oluşan takımları karşı karşıya getiriyor. Siz adada savaşırken bir yandan da Godzilla ve King Kong’u görebilirsiniz, ama yaratıkların ilk etapta çok da agresif olmayacağı belirtiliyor.

Sonrasında, Titan Frenzy alarmı verilmeye başlanıyor. Bu esnada yapılabilecek iki şey var: Ya yaratıklardan kaçacaksınız ya da kalıp, mücadele edeceksiniz. Eğer mücadele ederseniz ve yaratıklara yeterince hasar verebilirseniz, bir süreliğine killstreak olarak bu yaratıkların güçlerinden de düşmanlarınıza karşı yararlanabilirsiniz.

Godzilla ve King Kong’un yer aldığı The Operation Monarch modu, 11 Mayıs ile 25 Mayıs tarihleri arasında oynanabilir olacak. Eğer ilginiz varsa acele etseniz iyi olur.

Call of Duty'ye King Kong ve Godzilla Geldi! Oynamak İçin Ne Yapmalısınız?

Call of Duty: Vanguard başarısız oldu, çünkü…

Call of Duty serisinin “senaryo modu” barındıran en güncel oyunu Vanguard, PC ve konsollar için geçtiğimiz 5 Kasım itibarıyla oyun severlere sunuldu. Güzel grafiklere sahip olan oyunda yine pek çok farklı karakteri kontrol ederek savaşın farklı cephelerinde bulunabiliyoruz.

Oyunun en önemli özelliği ise, yıllar sonra bizi İkinci Dünya Savaşı cephelerine götüren ilk Call of Duty oyunu olması. Yine de, senaryo modunun çok kısa olması sebebiyle bazı eleştiriler vardı ve zaten satış rakamları da Activision’ı memnun etmemişti.

Yetkililere göre oyunun az satılmasının sebebi, zaman dilimi olarak İkinci Dünya Savaşı temasının seçilmiş olması. Bu da daha geniş kitlelere erişebilmeyi engellemiş oldu. Dolayısıyla da WW2 temalı yeni bir COD oyununu bir daha kolay kolay göremeyebiliriz. Ne diyorduk, King Kong ve Godzilla ile aksiyona devam!

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 Pro Modellerinin Ekranları Daha Büyük Olabilir! Peki Ya Tasarım?