Apple Ofis Zorunluluğu Bakın Nelere Yol Açtı: İstifalar Başladı

Apple şarj cihazını

Apple ofis zorunluluğu büyük problemlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Şirket zorunlu olarak ofiste bulunma gününü arttırdığı için adeta isyan çıktı.

ABD’li teknoloji devi Apple her zaman için olumlu konularla karşımıza çıkmıyor. Şirket özellikle şu sıralar iPhone 14 ile ilgili çalışmalarına ağırlık verdi. Bu durum diğer alanlara yoğunlaşmasını etkiliyor. Bunu bir kenara bırakırsak şirket şimdilerde çok daha baş ağrıtıcı bir konuyla ilgilenmek zorunda.

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre 11 Nisan 2022 tarihinden itibaren haftalık zorunlu ofiste bulunma günü Apple tarafından artırıldı. Ancak bu hibrit çalışma şirket mühendisleri tarafından hiç hoş karşılanmıyor. Konuyla ilgili üst düzey yöneticilerden bir tanesi istifa etti. Apple hibrit çalışma modeli ısrarı nedeniyle çalışanlarını kaybediyor.

Apple ofis zorunluluğu tepki yaratıyor

Apple tarafından alınan karar ile birlikte her hafta bir gün ofiste çalışma zorunlu hale getirilmişti. Fakat alınan yeni bir karar ile birlikte bu üç güne çıkarıldı. Yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine şirketin makine öğrenimi bölümünde üst düzey yöneticilerden bir tanesi istifa etti.

Apple ofis zorunluluğu

Lan Goodfellow şirketin her hafta 3 gün ofiste bulunma zorunluluğunu protesto etmek için önemli bir karar aldı. Bu karar ile birlikte istifa ettiğini belirtti. İstifa mektubunda ise ekibi için esnekliğin en iyi politika olacağını belirtmişti. Apple çalışanlarının yaklaşık olarak yüzde 67 gibi bir bölümü şirketin ofise dönüş politikasını desteklemiyor.

Apple zorunlu ofis gününü arttıracak

ABD’li teknoloji devi zorunlu ofis gününü artırmayı planlıyor. Böylece 3 gün olan zorunlu ofis günü 5 güne kadar çıkarılacak. Bu durumun çalışanlar içerisinde daha şimdiden çok büyük huzursuzluk yarattığını görüyoruz.

Önümüzdeki aylarda şirketin tutumu bu şekilde devam ederse muhtemelen istifalar artacak. Böyle bir durumda şirket en kritik mühendislerini bile kaybedebilir. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple Watch 8 Vücut Isısı Ölçebilecek: İşte Özellikler!

>> Avrupa Birliği Apple İçin Rekor Ceza Kesecek: Şirkette Endişe Havası Hakim