Çelikel Alüminyum, İletişim Maliyetlerini Üçte İki Oranında Hafifletti

Çelikel Alüminyum, İletişim Maliyetlerini Üçte İki Oranında Hafifletti

PAYLAŞ

Çelikel Alüminyum, Office 365’e geçerek kavuştuğu kolay yönetilebilir, maliyet avantajı sunan, güvenli ve kullanımı kolay iletişim ortamı sayesinde iletişim maliyetlerinde yüzde 70’e varan tasarrufa imza attı.

Küçük bir kum döküm atölyesi olarak 1968 yılında kurulup, bugün beyaz eşya ve otomotiv sektöründe BSH, Vestel, Valeo gibi yurtdışı ve yurtiçi müşterilerine parça üreten Çelikel Alüminyum, iletişimde verimliliğin sırrını Office 365 ile keşfetti.

Şirketin 45’inci yılında 25 bin metrekarelik yeni yerine taşınmaya hazırlandığını ve bunun yeni ihtiyaçları gündeme getirdiğini söyleyen Çelikel Alüminyum Bilgi İşlem Yöneticisi Özlem Eroğlu Uşun, Çelikel Alüminyum’un büyüme hızına paralel olarak organizasyon ve bilgi işlem altyapısını daha etkili süreçlerle yenilediğini söyledi. Yeni sisteme karar vermeden önce bazı kıstasları göz önüne aldıklarını ifade eden Uşun, şu bilgileri aktardı:

Office365logoOrange_Page

“Yeni tesisimize geçme hazırlığındayken önümüzdeki beş yıl içerisinde donanım ve yazılım sürümlerimizi güncellemenin bize getireceği maliyetleri değerlendirdik. Sunucu, yedekleme ve arşivleme için gerekli donanım ve yazılım maliyetlerini, bunların yönetimi için gerekli personel ihtiyacını ve bakım maliyetlerini Microsoft Office 365 için beş yılda ödeyeceğimiz rakamla karşılaştırdığımızda, Office 365’in çok daha avantajlı olduğunu gördük. Önümüzdeki beş yıl içinde iletişim sistemi için yapmamız gereken toplam yatırıma baktığımızda, Office 365’i tercih ederek donanım, yazılım ve yönetim maliyetlerinden üçte iki oranda tasarruf sağladığımızı görüyoruz.”

İletişimde Güvenliği ve Verimliliği Keşfetti

Exchange sunucularını yönetmek için zaman harcamaya gerek kalmadığını söyleyen Uşun, uygulamalara çok kolay arayüzlerle erişebilen kullanıcıların verimliliğinin arttığını ifade etti.

Özellikle Office 365’in Lync Online çözümünün ses, görüntü ve uygulama paylaşımı özelliklerinin operasyon için çok faydalı olduğuna dikkat çeken Uşun, “Yeni fabrikamız çok büyük bir alana kurulu olduğu için, teknik destek verirken bir konumdan diğerine giderek müdahalede bulunmak çok fazla zaman ve efor harcamamıza neden olacaktı. Lync Online sayesinde sesli ve görüntülü iletişim kurarak kullanıcılara destek verebiliyoruz. Ayrıca yurtdışı iletişimimizde herhangi bir teknik altyapıya gerek kalmadan video konferans sisteminin kullanabilmek ve toplantılarımızı Lync Online üzerinden yapabilmek yurtdışı seyahat ve konaklama maliyetlerimizi azaltıyor” şeklinde konuştu.

Arena Bilgisayar, Huawei Yetkili Distribütörü Oldu

CEVAP VER