CES 2022 Las Vegas’ta Olağan Şekilde Düzenlenecek


Dünya’nın en büyük teknoloji fuarı CES 2022 yılı için pandemi öncesi plana dönüyor. Böylece teknoloji dünyası da normalleşmenin adımlarını atmaya başladı.

.

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2022’de resmen normal haline dönmeyi planlıyor. Yüz yüze etkinlik planı hakkında düzenleyici olan Tüketici Elektroniği Birliği (CET) açıklama yaptı. Kısacası yapılan bu açıklama artık normalleşmenin gündeme geldiğinin de bir göstergesi.

“40 yılı aşkın süredir CES’e ev sahipliği yapan Las Vegas’a dönmekten dolayı heyecanlıyız. Bununla birlikte gelecek yüzleri yeniden görmeyi de dört gözle bekliyoruz.” açıklamasını Tüketici Elektroniği Birliği’nin CEO’su Gary Shapiro yaptı.

Birliğin daha önceden de etkinliği yüz yüze yapma planlarının olduğu haberler arasında yer alıyordu. CET, devam eden korona virüs salgını nedeniyle 2021 yılında fuarın uzaktan gerçekleşeceğini çok erken duyurdu. Geçtiğimiz fuar hakkındaki açıklama henüz birçok benzer etkinliğin iptal olmadığı dönemde Temmuz 2020’de ortaya çıkmıştı. Ayrıca yüz yüze etkinlikler planlayan tek büyük fuar CES olmayacak. IFA’nın da sonbahardaki 2021 versiyonunun yüz yüze olacağı şimdiden kesinleşmiş durumda.

CES 2022 ne zaman olacak ve hangi firmalar katılacak?

Önümüzdeki yıl gerçekleşecek fuarın da tarihini artık öğrendik. Gelecek sene fuar 5 Ocak ve 8 Ocak günleri arasında gerçekleşmiş olacak. Bundan önce ise 3 Ocak ile 4 Ocak günlerinde medya için ayrılan günler olarak ayrıldığı açıklaması geldi. Ayrıca yine bu duyuruya göre, fuardaki konferanslar karma bir yapıda gerçekleşecek. Bu da demek oluyor ki gelecek sene de aynı bu seneki gibi fuara uzaktan katılabileceksiniz.

Birçok firma şimdiden fuara katılacaklarının haberlerini duyurdu. Amazon, AMD, Dell, Google, Hyundai, IBM, Intel, Lenovo, LG, Panasonic, Qualcomm, Samsung ve Sony gelecek senenin fuarı için konferanslar verecek bazı önemli firmalar.

Tabii ki fuarın yüz yüze bir hale gelmesi tamamen normalleşme anlamına gelmiyor. Tüketici Elektroniği birliği korona virüs önlemleri kapsamında bazı yönergelerin hazır olduğunu şimdiden söyledi. Ayrıca bu süreçte fuarın gerçekleştiği Nevada eyaletinin Las Vegas kenti için belirlenen kurallar da aynen uygulanıyor olacak. Ne yazık ki işlerin ters gitmesi durumunda bu etkinliğin her an iptalinin mümkün olduğunu da size söylemek durumundayız.

Diğer haberler:

>> Türkiye’de Kripto Para Borsaları Nasıl Denetlenecek: Bankaların Aradığı Şartlar Ortaya Çıktı

>> Mağara Deneyi Bakın Nasıl Sonuçlandı: 40 Gün Boyunca Mağarada Kaldılar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here