ChatGPT Widget İle Geliyor | Kullanım Kolaylığı Sağlayacak

ChatGPT Widget ile

ChatGPT Widget ile kullanıcıların karşısına geçiyor. Artık ana ekranınıza ChatGPT widget’ını ekleyebilme imkanına sahipsiniz.

iOS 14 ile birlikte iPhone’lara ana ekrana widget ekleme özelliği geldi. Bu özellikle birlikte uygulamalar da kendi widget’larını sunmaya başladı. Sonunda ChatGPT widget’ı da kullanıcıların hizmetine sunuldu. Bing, günümüzde büyük bir etkisi olan ChatGPT için iki farklı widget yayınladı.

ChatGPT Widget İle Kolay Kullanım

Bing, iOS ana ekranı için iki farklı widget desteği sundu. Bu iki widget, üzerlerine dokunduğunuzda sizi ChatGPT ile etkileşime geçebileceğiniz Bing Chat’e yönlendirecek. Bing’in Android versiyonunda zaten 14 farklı widget seçeneği bulunuyordu. Artık iOS kullanıcıları da bu özelliğin tadını çıkarabilecek. Ana ekranınıza eklediğiniz bu iki widget sayesinde doğrudan ChatGPT ile iletişim kurabileceksiniz.

ChatGPT Widget ile

Eğer bu widget’lardan birini ana ekranınıza eklemek isterseniz, öncelikle Bing’in App Store sürümünü indirmeniz gerekecek. İndirdikten sonra, ekranın boş bir yerine uzun basmanız gerekiyor. Ardından sol üst köşede beliren artı (+) butonuna dokunun. Aşağı kaydırarak Bing uygulamasını bulun ve üzerine dokunun. Daha sonra karşınıza iki farklı widget seçeneği çıkacak.

ChatGPT Widget İle Yeni Dönem

İstediğiniz widget seçeneğini seçtikten sonra “Widget’ı ekle” butonuna basmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra widget ana ekranınıza eklenecektir. Sağ üst köşedeki “Bitti” butonuna basarak ana ekranınıza geri dönebilirsiniz. Artık ana ekranınızdaki bu widget aracılığıyla Bing Chat’e tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Widget’lar hakkında konuşurken size bir müjde verelim. Şu anda bir widget’a dokunduğunuzda sizi ilgili uygulamaya yönlendiriyor. Ancak iOS 17 ile bu sistem değişecek ve gelişecek. iOS 17’de eklenen etkileşimli widget özelliği sayesinde artık uygulamaya girmeden doğrudan widget üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Bu da size zamandan tasarruf sağlayacak büyük bir avantaj olacak.

İlgili Haberler:

>> ChatGPT Yasağı Genişliyor! Bir Ülke Daha Yasak Uygulayabilir!