Samsung Galaxy Z Flip 5 İlginç Tasarım İle Geliyor!

Galaxy Z Flip 5

Samsung Galaxy Z Flip 5 modelinin tasarım ayrıntıları sızdırıldı. İşte arka tarafında devasa bir ikinci ekran ile gelecek olan yeni katlanabilir telefon hakkında detaylar.

. .

Samsung Galaxy Z Flip 5 modeli, önümüzdeki aylarda tanıtılacak. Aynı zamanda söz konusu model ile birlikte Z Fold 5’in de tanıtılması bekleniyor. Fakat Samsung, Flip modelinde köklü değişiklikler ile geliyor. Serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan ikinci ekran, daha da büyütecek. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan detaylarda Z Flip 5 modelinin arka ekranının daha büyük olacağına dair sızıntılar mevcuttu. Fakat tam olarak nasıl bir tasarım anlayışı ile geleceği bilinmiyordu. Sonunda yeni modelin nasıl bir arka ekran tasarımı ile geleceği belli oldu. İşte önümüzdeki aylarda Türkiye’de de tanıtılacak olan Samsung’un yeni katlanabilir modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy Z Flip 5 İlginç Tasarım İle Geliyor!

Yeni tasarıma daha yakından bakıldığında, telefonun neredeyse yarısını kaplayan geniş bir arka ekran ortaya çıkıyor. 720 x 748 çözünürlüğe sahip bu ikinci ekran, telefon kapalıyken diğer minimum işlemleri yapmanıza yardımcı olur. Söz konusu modelin arka camına baktığımızda koruyucu bir camın yardımcı olacağını söyleyebiliriz. Tabii WhatsApp gibi uygulamaların yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belli değil. Yani arka ekranı kullanarak mesaj yazabilmek onu daha da işlevsel hale getiriyor. Ana ekran 6.7 inç olacak. Ayrıca OLED teknolojisine sahip ekranların geleceği de ufukta görünüyor.

Galaxy Z Flip 5

Galaxy Z Flip 5 modeli kamera tarafında ise 12 MP ana kamera ve 12 MP geniş açılı kamera karşımıza çıkıyor. Ön tarafta 10 MP’lik bir özçekim kamerası yer alacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alan modelin 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile geleceği biliniyor. Galayz Z Flip 5 modelinin fiyatı benden henüz tahsil edilmedi. Ancak Samsung’un uygun fiyatlı katlanabilir bir akıllı teflon üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu nedenle rekabetçi bir fiyatla piyasaya sürüleceğine inanıyoruz. Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modelleri hakkında daha fazla detay önümüzdeki günlerde açıklanacak. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Google Ekran Değişikliği İçin Düğmeye Bastı | İşte Merak Edilen Detaylar

. . . . .