CloudArena HDN Global’i Satın Aldı

Bulut tabanlı konaklama tesisi, acente yönetim ve online pazarlama platformu HotelRunner’ın yaratıcısı CloudArena, oteller için online kanal yönetimi ve rezervasyon modülü hizmeti alanlarında faaliyet gösteren HDN Global’i satın aldı.  

Bulut tabanlı konaklama tesisi, acente yönetim ve online pazarlama platformu HotelRunner’ın yaratıcısı CloudArena, oteller için online kanal yönetimi ve rezervasyon modülü hizmeti alanlarında faaliyet gösteren HDN Global’i satın aldı. HotelRunner, 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren ve alanında lider konumda olan HDN Global satın alması ile birlikte online seyahat acentesi ve kanal bağlantı sayısı, entegrasyon altyapısı ve teknik ekip konularında daha da güçlenmiş oldu.

HotelRunner

Satın almanın kendilerini saha operasyonları ve müşteri tabanını genişletme anlamında da güçlendireceğine inandıklarını kaydeden Tolga Yalçınkaya, “Gerek Türkiye’den gerekse yurtdışından yeni müşteriler edinmemizi sağlayacak olan bu satın almanın büyüme planlarımıza da önemli yansımaları olacak. 100’den fazla kanal bağlantısı, HotelRunner platformuna dâhil olan, 49 ülke ve 317 şehirdeki 2 bin 200’den fazla konaklama tesisine küresel bilinirlik anlamında çok şey katacak. HotelRunner kullanıcısı otellerin dünyanın her yerinden online rezervasyon ve ödeme kabul etmesi, satışlarını artırması kolaylaşacak” diye konuştu.

HDN Global’in saha ve teknik ekibini bünyesine katmasıyla birlikte HotelRunner’ın sektör deneyimine sahip ve uzman yetenek havuzunu da genişlettiğini söyleyen Yalçınkaya, “Yazılım, entegrasyon ve sektör uzmanlığı konusunda platformumuzu daha da güçlendirmiş olduk. Türkiye’nin en çok kullanılan kanal yöneticisi HDN Global’in turizm sektöründeki deneyiminden de yararlanarak sektör liderliğimizi pekiştirecek, müşterimiz olan konaklama tesislerinin daha fazla rezervasyon ve gelir elde edebilmelerinde çok daha aktif bir biçimde rol alacağız” dedi.

Tolga Yalcinkaya

HDN Global servislerini hali hazırda kullanan konaklama tesisleri, online seyahat acenteleri ve rezervasyon kanallarına tek panel üzerinden ulaşarak fiyat ve müsaitlik durumlarını online olarak kolayca değiştirebiliyor. Oteller ayrıca ‘Book Engine’ rezervasyon modülünü kullanarak kendi web sayfalarından rezervasyon alabiliyorlar. Satın almayla birlikte HotelRunner platformuna dahil edilecek olan HDN Global hizmetlerinden faydalanan müşteriler, HotelRunner’a katılmanın getireceği ek faydalarla tesislerini dijital ortama taşımakta büyük avantajlar elde edecekler.

Özellikle KOBİ ölçeğindeki bağımsız otel, butik otel, motel, apart, pansiyon ve kısa dönem kiralık daireler gibi konaklama tesislerinin yüzlerce online kanaldan rezervasyon kabul edebilmelerini sağlayan HotelRunner, tesislerin internet sitelerindeki ve sosyal ağlardaki online içerikleri kolayca oluşturup yönetebildikleri, online turizm acenteleriyle bir araya gelebildikleri yenilikçi bir dijital platform olarak öne çıkıyor. Tamamen ‘bulut bilişim’ mimarisi üzerine kurgulanmış altyapı sayesinde işletmeler HotelRunner’ı tamamen internet üzerinden kullanabildikleri için, veri merkezi ve sunucu gibi ilk yatırım maliyetlerini ortadan kalkıyor.