Cyberpunk 2077 İlk Yamasını Aldı: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar!

Cyberpunk 2077'yi Keanu Reeves Bile Oynamamış. Oyunculara Yalan Söylenildi

Piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren büyük bir ilgi toplamayı başaran Cyberpunk 2077, ilk yamasını aldı. Hadi gelin bu düzeltme ile nelerin değiştiğine de bir bakalım.

Oyunun geliştirildiği platform olan CD PROJEKT RED, son derece önemli açıklamalar yaptı. Neredeyse büyük bir hayal kırıklığına dönüşen bu oyun için birçok kişi olumsuz yorumlar yaptı. Özellikle de kimi oyun yorumcuları Cyberpunk 2077 ile alakalı vasat değerlendirmesi yaptı.

Oyunu henüz oynamadıysanız çok fazla hata olduğunu şimdiden söyleyelim. Aşırı bir talep olması nedeniyle bu oyun biraz daha zamanından önce geldi. Bu durum aynı zamanda hazırlıksız yakalanmalarına neden oldu. Oyunun genel tasarımında bile kimi problemler kendisini gösteriyordu. Fakat yayınlanan yama ile birlikte bu problem bir ölçüde giderildi.

Cyberpunk 2077 ilk yamasını alarak neleri düzeltti?

Bu oyun ilk yamasını aldıktan sonra birçok detayında düzeltme yaptı. İlk olarak; karakterler, etkileşimler, lazer efektleri, yapay zekâ, trafik, çevresel hasar sistemi gibi alanlardaki bellek kullanımında düzeltmeye gidildi. Hemen ardından oyundaki bazı çökme sorunları düzeltildi. Birçok kişi oyunun çökmesinden şikayet ediyordu.

Cyberpunk 2077 ilk yamasını
Normal şartlarda herhangi bir oyunu ilk açtığınızda veya kapatma anında belleğe tüm detaylar kaydedilir. Bu durum aynı zamanda bazı yoğunluklar yaratabilir. İşte böyle bir durumda oyunun yoğunluğa dayanıklı olması gerekir. Cyberpunk 2077 ilk yamasını alarak bu yoğunluğa önemli ölçüde dayanıklılık kazandı.

Cyberpunk 2077 çok daha kararlı hale geldi

 

  • Oyunun başında yaşanan bazı sessizlikler.
  • Takemura’nın Down on the Street’te arama yapamaması.
  • Jackie’nin The Pickup’ta yok olması

gibi birçok sorun düzeltildi. Ayrıca eskisine göre çok daha kararlı bir hale geldi. PlayStation, Xbox, PC ve Stadia sürümleri şu anda bu yamayı aldı. Oyunculardan gelen ilk yorumlar aslında bunların yeterli olmayacağı. Oyun şirketi muhtemelen yeni yamalar ile oyunlarını destekleyecektir. Fakat diğer düzeltmenin tarihi henüz verilmedi.

Peki siz bu oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Hataların oyunda büyük bir soruna neden olduğu fikrine katılıyor musunuz? Cevaplarınızı yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan kaldırıldı!

>> Cyberpunk 2077 Geliştirmesi Ancak 2016’da Başlamış!