OnePlus 9 ve 9 Pro’nun temel özelikleri açıklandı

OnePlus 9 ve 9 Pro şarj

OnePlus 9 ve 9 Pro’nun temel özellikleri açıklandı. Bu sene lanse edilmesi beklenen akıllı telefonlar bazı önemli özelikleri ortaya çıktı. İşte detaylar.

Yılın en iddialı amiral gemilerinden olacak OnePlus’ın yeni amiral gemileri 9 ve 9 Pro’nun temel özeliklerinden birkaçı ortaya çıktı. Mart ayında tanıtılacağı söylenen akıllı telefonun render ve görüntüleri sızdırıldı.  Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, yeni çıkacak her iki modeline de baktığımızda delikli ekranlara sahip olacağını görmüştük. Bugün çıkan sızıntı ile OnePlus çıkacak her iki modelinde delikleri yaklaşık 3,8 mm ölçüsünde olacağını öğrendik.

OnePlus

OnePlus 9 Pro’nun temel özelikleri

Güvenilir bir bilgi kaynağı olarak tanınan Digital Chat Station, OnePlus 9 Pro’nun 6.78 inç QHD ve 120 Hz yenilenme hızına sahip kavisli bir ekrana sahip. OnePlus 9‘ta ise 6.55 inç FullHD ve 120 Hz yenilenme hızına ve düz bir ekrana sahip olacağı iddia etti. Bilgilere aktaran kaynak aynı zamanda akıllı telefonların kalınlığını sırasıyla 8 mm ve 8,5 mm olarak açıkladı. Akıllı telefonların kalınlığı ise maksimum 200 gram ağırlıkta olacağını aktardı.

OnePlus’ın her iki modelinde de gücünü Qualcomm Snapdragon 888 işletim setinden alacak. 4.500 mAh gücündeki batarya ile beslenecek akıllı telefonlar, büyük bir ihtimalle 65W kablolu şarjı destekleyecek. 9 Pro modelinde 45W kablosuz şarj özelliğine de sahip olması bekleniyor.

OnePlus’ın yeni akıllı telefonları olan 9 ve 9 Pro’yu mart ayında tüketicilere tanıtılması bekleniyor. OnePlus’ın yeni amiral gemisi yakın zamanda tüketici ile buluşacak gibi duruyor.

>>Google arama servisinin mobil ara yüzünde sadeliğe gitti