Cyberpunk 2077 PlayStation Mağazasına Önümüzdeki Hafta Dönecek

Yaşanan sorunlar üstüne PlayStation mağazasından kaldırılan Cyberpunk 2077 geri dönüyor. Sony, özellikle PlayStation 4 konsollarda hala performans sorunları olabileceği konusunda uyarıyor. Gelişmenin detayları haberimizde…

Uzun yıllar merakla beklenen CD Projekt Red oyunu Cyberpunk 2077’nin çıkışı çok sancılı olmuştu. Konsollarda büyük felakete dönüşen çıkış buna nazaran PC tarafında daha az soruna sebep oldu. Sonuçta oyunun notları konsollarda PC tarafına göre çok daha düşük geldi. Aynı oyun olmasına rağmen yaşanan büyük problemler buna sebep oldu. Bunlar yetmezmiş gibi sorunlar çok sayıda oyuncunun konsol platformlarından iade talep etmesine sebep oldu. Bunun üzerine Sony, oyunu mağazasından çıkardı ve bunun üstüne iadeleri gerçekleştirdi.

CD Projekt Red için büyük itibar kaybına sebep olan oyuna firmadan birçok düzeltme geldi. Gelen yamalar oyunu ciddi anlamda toparladı. Son olarak Nisan ayında firmanın CEO’su oyun hakkında konuştu. Adam Kiciński açıklamasında oyunu “gurur duyacakları” bir noktaya getirme sözü verdi. Lakin yine de Sony oyunu bir türlü PlayStation kullanıcılarına tekrar sunmadı. En nihayetinde artık Sony de oyunun tekrar satışa çıkmaya hazır olduğuna karar verdi.

OnePlus Watch Cyberpunk 2077 Akıllı Saat Geliyor. İşte Tasarımı ve Özellikleri

Sony PlayStation mağazasına dönen Cyberpunk 2077 hakkında açıklama geldi

Cyberpunk 2077, PlayStation mağazasından kaldırılmasının altı ay sonrasında tekrar listelere girdi. Ne var ki görünüşe göre oyun satın almaya açık değil yalnızca istek listesine eklenecek şekilde gözüküyordu. Bunun üzerine basından gelen sorular karşılığında CD Projekt oyunun geri döneceği beklentisini doğruladı:

“Varşova’da kayıtlı bir ofisi bulunan CD Projekt SA’nın Yönetim Kurulu, Sony Interactive Entertainment’ın Cyberpunk 2077’nin dijital sürümünün 21 Haziran 2021’den itibaren PlayStation Store’da yer vereceğini kamuoyuna duyurur.”

Bu açıklama pek fazla detay vermese de CD Projekt Red için oldukça önemli. Şirket son yayınladığı üç aylık raporunda PlayStation mağazasına dönmeye odaklandıklarını söylemişti. Mayıs ayında ise Kiciński, Cyberpunk 2077’yi düzeltme sözünü yineledi. Açıklamasında CEO, “sözümüzü yerine getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi. 6 aydır piyasada olan oyun hala tam anlamıyla çalıştırılma gayretinde. Muhtemelen bu da firmanın planlarını ciddi anlamda etkilemiş durumda. Öğrenilene göre firmadaki geliştirme ekibinin yarısı Cyberpunk 2077 üzerinde çalışıyor.

Üstelik oyunun PlayStation mağazasına dönmesi sorunların sona erdiği anlamına gelmiyor. Sony konu ile ilgili yaptığı açıklamada oyuncuları uyardı:

“CD Projekt Red oyunun kararlılığını artırmak için çalışmaya devam ediyor. Kullanıcılar özellikle PlayStation 4 sürümünde performans sorunu yaşamaya devam edecek. Bu yüzden oyundan en iyi deneyimi almak için PlayStation 4 Pro veya PlayStation 5 ile denemenizi öneririz.”

Diğer haberler:

>> Starfield Daha Sert Bir RPG: Açıklama Yapımcıdan Geldi

>> Xbox Mini Buzdolabı Tanıtıldı: Şakaydı Gerçek Oldu!