Xbox Mini Buzdolabı Tanıtıldı: Şakaydı Gerçek Oldu!

Microsoft, Xbox Mini Buzdolabı hakkında eğlenceli bir tanıtım gerçekleştirdi

Şaka konusu olan Xbox Series X’in mini buzdolabı benzetmesi gerçek oluyor. Kısacası hem şık bir soğutucu isteyenler hem de koleksiyonerler için konsol görünümlü dolap ortaya çıktı. Bu ilginç ürünle ilgili detaylar haberimizde…

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ilk tanıtıldığında şakaların odağı olmuştu. Kısacası konsol, kutu gibi görünümüyle tıpkı bir buzdolabını andırıyordu. Sonuçta krizi fırsata çeviren Microsoft, Xbox görünümünde bir mini buzdolabı üretti. Firmanın dün gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında bu ilginç ürün ortaya çıktı.

Firmanın gerçekleştirdiği büyük oyun tanıtımında dolabın da dünya prömiyeri gerçekleşti. “Dünya prömiyeri” ifadesini biz değil tam olarak Microsoft söyledi. Ürünün Amerika Birleşik Devletleri’nde “tatil dönemi” olarak adlandırılan süreçte piyasaya çıkacak.

Bunun dışında ürünle ilgili çok fazla detay öğrenemedik. Ne var ki bu bir yüksek teknoloji ürünü değil. Xbox görüntüsüne sahip, önünde bir kapağı var ve içindekileri soğutuyor. Yani bir buzdolabı ne yapıyorsa Xbox buzdolabı da size bunu vadediyor. Lakin Xbox görünümünde bir buzdolabı salonda içeceklerinizi saklamak için en şık çözümlerden biri olacaktır.

Microsoft, Xbox Mini Buzdolabı hakkında eğlenceli bir tanıtım gerçekleştirdi

Tabii ki şakanın gerçeğe dönüştüğü bu ürün hakkında Microsoft da eğlenceli bir sunum yaptı. Kısacası firma buzdolabının konsol ile aynı teknolojileri taşıdığını söyledi. Xbox Series X, “Xbox Velocity Architecture” ifadesinden esinlenilen “Velocity Cooling Architecture” isimli teknolojinin buzdolabında olduğu açıklandı.

Microsoft’un yaptığı buzdolabı tanıtımı takipçilerin de ilgisini topladı. Popüler forum sitesi Reddit’teki bir yorum “Bu çok aptalca. Bir tane almak için sabırsızlanıyorum.” şeklindeydi. Başka bir kullanıcı “bu güzel görünüyor. Umarım stok sıkıntısı olmaz.” dedi.

Microsoft’un bu şakanın üstüne ilk gidişi değil. Firma daha önce de tam boy bir Xbox buzdolabı yapmıştı. Ne yazık ki tam boydaki model sadece birkaç şanslı kişiye gitti. Ayrıca bu ürünün ülkemize gelip gelmeyeceğini de henüz bilemiyoruz. Ancak “dünya prömiyeri” ifadesi bizim için kenara bir miktar bütçe ayırmak için yeterli oldu.

Diğer haberler:

>> Steam Ücretsiz Oyunları: Hiç Para Harcamadan Harika Vakit Geçirin!

>> Battlefield 2042 Resmen Geliyor: Tek Oyunculu Mod Olmayacak!