Cyberpunk 2077’yi Keanu Reeves Bile Oynamamış. Oyunculara Yalan Söylenildi

Cyberpunk 2077'yi Keanu Reeves Bile Oynamamış. Oyunculara Yalan Söylenildi

Cyberpunk 2077, son yılların en tartışmalı video oyunlarının başında geliyor. İlk tanıtıldığı andan itibaren büyük heyecan uyandıran, ancak satışa sunulduğunda büyük bir hayal kırıklığı yaratan yapım, hâlâ tartışmaların odağında olmayı sürdürüyor. Son gelen bir detay ise, bu tartışmalara Keanu Reeves boyutunu da katacak gibi. Ünlü aktör, bildiğiniz gibi oyunda bir karakteri canlandırmış ve oyunun tanıtımı için pek çok etkinlikte yer almıştı. Oyunu oynadığı ve sevdiği de söylenmişti, ama meğerse Cyberpunk 2077 oynamamış bile. Eh, o bile oynamadıysa biz niye oynayalım, öyle değil mi?

CD Projekt RED, daha evvel verdiği bilgilerde, Keanu Reeves ‘in Cyberpunk 2077’yi oynadığını ve sevdiğini dile getirmişti. Oysa aktör, bu açıklamayı doğrulamıyor. Bildiğiniz gibi yakın zamanda yeni bir Matrix filmi vizyona girecek ve bu kapsamda Reeves’in yeni röportajlarıyla karşılaşıyoruz.

Keanu Reeves , yakın zamanda bir röportaj da The Verge’e verdi. Sorulan sorular arasında, video oyunları da vardı. Zira aktörün Cyberpunk 2077’de yer aldığını bilmeyen yoktur herhalde. Dolayısıyla da, “Video oyunları oynuyor musunuz, hele de CyberPunk 2077’yi?” diye sorulmuş.

Aktörün cevabı ise kısa ve net olmuş: “Hayır, oyun oynamıyorum. Cyberpunk 2077’yi sunum esnasında gördüm, ama hiç oynamadım.”

Bu cevap, özellikle Reddit gibi bir platformda dikkat çekti.

Firma CEO’su Adam Kiciński, daha evvel verdiği bir röportajda, Keanu Reeves ‘in oyunu sevdiğini, ancak henüz bitirmediğini dile getirmişti. Görünüşe göre bitirmeyi bırakın, daha oyuna başlamamış bile.

Zaten bu oyun yüzünden CD Projekt RED’e oyuncuların güveni azalmıştı. Bu yeni “yalan” sonucunda özür gelir mi, göreceğiz.

Cyberpunk 2077'yi Keanu Reeves Bile Oynamamış. Oyunculara Yalan Söylenildi

Cyberpunk 2077: Bunca soruna rağmen milyonlarca satılan bir oyun

Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 itibarıyla PC ve konsol kullanıcılarının beğenisine sunulmuştu. Oyun, çok fazla teknik hata barındırdığı için stabil bir oynanabilirlik sunmuyordu.Bu sebeple de “Bitmemiş oyunu niye piyasaya sürdünüz” tepkileri çığ gibi büyümüş, iadeler arka arkaya gelmiş ve hatta Sony’nin dijital marketindeki satışları da sonlandırılmıştı.

Yine de oyun, 13 milyondan fazla satılarak büyük bir başarıya imza attı. Bu satışların büyük bir kısmının dijital ön siparişlerden oluştuğunu ve bu bağlamda da 10.2 milyon dijital satış adediyle “Tüm zamanlarda en büyük dijital çıkışını gerçekleştiren oyun” unvanının da sahibi olduğunu ekleyelim.

> Bu Xiaomi Batarya Yüzde 10 Daha Fazla Kapasite Sunacak! İşte Detaylar