The Matrix’ten Gelen Paralar Nereye Harcandı? Keanu Reeves ‘ten Takdir Toplayan Hamle!

The Matrix serisinin yıldız ismi Keanu Reeves, Hollywood’un en sevilen isimlerinden. Zira çok mütevazi ve yardım sever biri olduğuna dair sıklıkla haberler görüyoruz ve şimdi de onlardan bir tanesini sizlerle paylaşacağız. Meğerse Reeves, ilk Matrix filminden kazandığı paranın çok büyük bir bölümünü kanserle mücadele için bağışlamış.

Keanu Reeves ‘in 1999’da vizyona giren ilk Matrix filminden kazandığı paranın büyük bir kısmını kanserle mücadele için bağışladığı ortaya çıktı. New York Post’ta yer verilen bilgilere göre aktör, bu filmden 45 milyon dolar kazanmış ve %70’lik dilimini, yani 31.5 milyon dolarlık bölümünü kanser araştırmaları için bağışlamış.

Reeves’in kız kardeşi Kim de kanserle mücadele eden hastalardan biriydi ve Reeves, bunun nasıl bir duygu olduğunu, hastaların ve ailelerin nasıl zorluklar çektiğini biliyor.
Haberin devamında, Reeves’in farklı zaman dilimlerinde, farklı organizasyonlar aracılığıyla bağışlarda bulunmayı sürdürdüğünü de aktarıyor. Örneğin aktör, hasta çocuklar için 2020 yılında Zoom üzerinden buluşma etkinliği organize etmiş ve bunu açık artırmaya sunmuştu.

keanu reeves

Aktörün yaklaşık 10 yıldır faaliyet gösteren özel bir vakfı da bulunuyor. Hastalara yardım etmek için çalışan vakfı için Reeves, “Benim ismimi oraya yerleştirmeme gerek yok, sadece o vakfın yapması gerekenleri yapmasına yardımcı oluyorum” diyerek mütevazi kişiliğini tekrar tekrar göstermişti.

Keanu Reeves, görüldüğü kadarıyla gerçekten iyi bir insan. Bundan birkaç ay öncesine gidecek olursak, aktörün John Wick yapım ekibinden pek çok kişiye özel yapım Rolex saatler hediye ettiği basına konu olmuştu. Bu saatlerin tanesinin 10 bin dolar civarı değere sahip olduğunu da söyleyelim.

Aktör, şu sıralar The Matrix Resurrections gündemde. Peki devam filmi de gelir mi?

The Matrix Resurrections, Boxofficemojo verilerine göre, vizyonda olduğu ilk 12 günün toplamında 105 milyon doların üzerinde gişe hasılatı elde etti. Reeves, Neo ve Trinity’nin hikâyesine odaklanan bu filmin yapım ihtimalini ilk duyduğunda çok heyecanlandığını ifade etmişti. Yİne de hayranların çok da beğendiği bir film olmadı gibi görünüyor. Bundan sonra devam olur mu derseniz, Reeves’in bu konuda hayır oyu kullandığını söyleyelim. Yine de serinin devam etmesini isteyenler de var.

> iPhone 14 Çentik Krizi Yaşatacak Mı? Ünlü Analist Açıklama Yaptı