Huawei Mate X3 Resmen Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Haftalık Telefon Haberleri

Huawei‘nin yeni katlanabilir ekranlı telefonu resmiyet kazandı: Huawei Mate X3! Ürün, suya karşı dayanıklı ve biraz daha hafif bir yapıyla geliyor.

Huawei Mate X3 resmen duyuruldu! Çinli teknoloji firmasının yeni katlanabilir ekranlı telefonu, pazarda Samsung ve Oppo gibi üreticilerin yeni modelleriyle rekabete girebilir. En azından şu an bahsedilen detaylar bunu gösteriyor.

Huawei Mate X3, Samsung Galaxy Z Fold4’e kıyasla çok daha hafif

Öncelikle bu ürünün “hafiflik” tarafında gerçekten dikkat çekici olduğunu söylemeliyiz. Huawei Mate X3, 239 gram ağırlıkta. Galaxy Z Fold4 ile kıyaslandığında, 24 gram daha hafif olduğu bildiriliyor. Bu, gerçekten önemli bir detay.

Şirket, ürünü hazırlarken daha iyi görüntüleme, daha iyi kamera ve daha iyi pil gibi konuları da göz önünde bulundurarak hareket etmiş.

Huawei Mate X3 ne gibi özelliklere sahip?

Ürünün cover screen yani dış ekranı, 6.4 inç değerde. İç ekranı tamamen açıldığında, ortaya 7.85 inç değerde ekran çıkıyor, ki adeta bir tableti andırıyor diyebiliriz.

İki ekranda da 120Hz tazeleme değerine yer veriliyor ve bu sayede hem bir şeyler izlerken hem de bir şeyler oynarken akıcı, net detaylarla karşılaşılabiliyor.

Telefon, tıpkı rakibi Z Fold4 gibi suya dayanıklı bir yapıda geliyor, IPX8 standardına sahip. Böylelikle Samsung’tan sonra ilk kez farklı bir üreticinin katlanabilir ekranlı telefonda bu standardı kullandığına tanıklık ediyoruz.

Huawei Mate X3 Resmen Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Gelelim işlemci ve diğer teknik detaylara…

Telefon, daha önce söylentilerde de bahsedildiği gibi Snapdragon 8+ Gen 1 ile geliyor. Bu, 4G yeteneklerine sahip olan bir çipset. Dolayısıyla 5G beklentileriniz olmamalı. 12GB RAM değeri ve Android tabanlı Harmony OS 3.1 işletim sistemi de yine kutudan çıkan cihazda hazır olacak.

Mate X3’te toplamda 5 kamera konumlandırılıyor. Bu kameralardan 3 tanesi arkada, 2 tanesi de önde. Yani…

50+13+12MP kamera dizilimi arka tarafta. Bu kameralarla geniş açılı çekimler, zoom özelliği ve makro çekim gibi detaylar deneyimlenebilecek.

Ön tarafta da 2 tane 8MP kamera dizilimi mevcut.

Ürün, 4800mAh pil kapasitesine sahip ve hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj çözümleri var.

Kablolu olarak 66w, kablosuz olarak da 50w şarj değerleriyle şarj edilebilir.

Huawei Mate X3, hangi ülkelerde satışta olacak?

Huawei Mate X3, şimdilik sadece Çin’e özel olarak tanıtıldı. Farklı bir ülke bilgisi henüz paylaşılmadı. İleride paylaşılır mı, bu da şimdilik merak konusu.

Ürünün 256GB dahili depolamalı versiyonu, 2 bin dolar fiyat etiketiyle satışta olacak. 512GB ve 1TB dahili depolamalı versiyonlar ise, sırasıyla 2050 ve 2340 dolar fiyat etiketlerine sahip olacak.

İlgili Haberler

>> Ve Hogwarts Legacy’nin Saltanatına Bir Tekme ve Bir Yumrukla Son Verildi!