Dimensity 900 yongası orta seviye akıllı telefonları canavar yapacak

Dimensity 900
Google News Abone Ol

MediaTek’in orta seviye akıllı telefonlar için piyasaya sürdüğü Dimensity 900 yongasına sahip yeni Vivo modelleri ortaya çıktı.

Son zamanlarda akıllı telefonlarda oyun sektörünün bir hayli geliştiğini söyleyebiliriz. Özellikle mobil e-spor alanında yapılan önemli yatırımlardan sonra oyuncu telefonlarına da olan ilgi arttı. Daha sonrasında ise bir çok teknoloji devi oyuncu telefonlarını piyasaya sürdü. Özellikle Xiaomi, Black Shark serisi ile ilgi odağı haline geldi. Fakat bu yüksek fiyat seviyesinden dolayı, orta segment telefon kullanmak isteyen kullanıcılar, oyun oynamak için aradıkları telefonları ne yazık ki bulamadılar. MediaTek ise bu artan talepten dolayı, orta seviye telefonlar için bir yonga seti tasarladı.

Yakında piyasaya sürülmesi beklenen yonga seti GeekBench’te görüldü. Bununla beraber temel özellikleri ortaya çıkan yonga setinin, orta segmente ait performans odaklı akıllı telefonlarda kullanılması bekleniyor. İşte MediaTek Dimensity 900 yongası hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Dimensity 900, orta seviyenin canavarı olacak

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde MediaTek’in Dimensity 900 yonga seti tanıtıldı. Çok süre geçmeden yeni yonga setini kullanacak telefonlar belli oldu. GeekBench’de görülen Vivo modellerinin uygun fiyattan satışa sunulacağı ve performans anlamında önemli işler çıkartacağı iddia ediliyor.

Dimensity 900

GeekBench’de V2123A model numarası ile görülen cihazın, tek çekirdeklide 3.467 puan, çok çekirdeklide ise 8.852 puan aldığı görülüyor. Orta seviyede bulunan akıllı telefonları incelediğimizde, genellikle bu puandan daha düşük bir model aldığını görmekteyiz. Muhtemelen orta segmente sahip olan modellerden daha yüksek puan aldığı için, piyasaya sürüldüğü dönemlerde bir hayli ilgi görecektir.

6 nm üretim sürecinden işlemcinin Cortex-A78 birimini kullandığını ve 2.4 GHz saat hızında çalıştığını görmekteyiz. Önümdeki günlerde farklı Vivo modellerinde göreceğmiz, MediaTek işlemcisinin, daha sonralarda ise iQOO serisinde sunulması bekleniyor. Fakat henüz hangi markalarda kullanılacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki haftalarda söz konusu işlemciyi kullanacak markalar hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Kara Liste Şokundan Sonra İyi Haberler Alıyor: ABD İle Arası Düzelecek Mi?

>> Xiaomi Bill Gates Paylaşımı Ortalığı Birbirine Kattı: Dünyanın En İlginç Reklamı


CEVAP VER