Oppo Reno 6 hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı: Mekanın sahibi geliyor

oppo reno 6
Google News Abone Ol

Orta seviyede en iyi olarak aday gösterilen Oppo Reno serisine bir yenisi daha eklenecek. İşte Oppo Reno 6 hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere 5-6 ay öncesine Oppo Reno 5 serisi piyasaya sürüldü. Söz konusu serinin bir hayli ilgi odağı haline geldiğini söyleyebiliriz. Hatta yakın zamanda Oppo Reno 5 modeli, ülkemizde de satışa sunuldu. 4700 TL’lik bir ücret ile karşımıza çıkan Reno 5 modelinin, rakiplerine göre biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat performans anlamında beklenenden iyisini sunduğunu görmekteyiz. Henüz ülkemize yeni giren Reno 5 serisinin bir sonraki modeli hakkında detaylar sızdırıldı. İşte TENAA listelerinde görülen Oppo Reno 6 modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 5 modelleri bildiğiniz üzere amiral gemisi modelleri olarak karşımıza çıktı. Fakat söz konusu modellerde önemli bir eksiklik mevcut. Oppo Reno 5 serisinde kablosuz şarj desteği bulunmuyor. Fakat sızdırılan belgelere göre Oppo Reno6 serisi 30W gücünde kablosuz şarjı destekleyecek. Henüz bazı amiral gemisi modellerinin dahi kablolu şarjda bu güce ulaşamamış oladığını biliyoruz. O yüzden Oppo’nun amiral gemisi serisinde 30W kablosuz şarj sunacak olması önemli bir artı diyebiliriz. Fakat söz konusu özellik henüz resmiyet kazanmadı. zaten yeni serinin tanıtılmasına uzun bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Fakat güvenilir bir kaynağa göre 30W kablosuz şarj gücü Reno6 ile karşımıza çıkacak

oppo reno 6

Çin sosyal medya platformu Weibo’da DigitalChatStation bir sızıntıda bulundu. İddialara göre yeni serinin geliştirilmesinde son birkaç adımın kaldığı belirtildi. Sızıntıyı gerçekleştiren kaynağa göre Reno 6 serisi erken lansman ile karşımıza çıkacak. 2021’in ilk yarısının sonunda veya ikinci yarısının başında satılması beklenen modelin henüz tüm özellikleri hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Oppo Reno 6, Reno 5 modelinden daha küçük olacak

Sızdırılan belgelere göre Oppo Reno 6, 158,8 x 72,1 x 7,59 boyutlarına sahip olacak. Bununla beraber 6.43 inçlik bir ekran ile sunulması bekleniyor.

oppo reno 5 5g

Şarj konusunda ise Oppo’nun bir hayli cömert davrandığı görmekteyiz. Yeni model, 65W hızlı şarj desteğinden güç alacak ve 4.200 mAh kapasitesinde bir batarya ile gelecek.

İlgili Haberler

>> OPPO Reno 5 Pro Plus Kamerası ile Fişek Atıyor!

>> OPPO, 5G destekli yeni akıllı telefonu A55’i tanıttı


CEVAP VER