Donald Trump Twitter Hesabı Tamamen Kapatıldı: ABD Başkanı’nın İşi Çok Zor!

Donald Trump Twitter Hesabı Tamamen Kapatıldı: ABD Başkanı’nın İşi Çok Zor!

Donald Trump Twitter hesabı
Google News Abone Ol

ABD tarihinde her zaman ilkleri yapmayı başaran Donald Trump, Twitter hesabı tamamen kapatılanlar kervanına katıldı. Onunla ilgili yapılan eleştirilerin haddi hesabı yok. Peki şimdi ne olacak?

Donald Trump Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla tanınıyordu. Kararnameleri ve diğer birçok açıklamayı genellikle bu platformdan yapmayı tercih ediyordu. Hatta bir keresinde Türkiye ile ilgili de son derece önemli açıklamaları Twitter üzerinden yürüttü.

“Bugüne kadar görülmemiş bir bilgelikle” Türkiye ekonomisini çökerteceğini söyleyen Trump, doların 7,5 TL’ye kadar çıkmasına neden olmuştu. Bu ve bunun gibi olaylar nedeniyle pek çok kişi, Trump’ın Twitter’dan engellenmesi gerektiğini daha önce de söylemişti.

Donald Trump Twitter hesabı ile ilişkisini kesti

ABD Başkanı Donald Trump, uzun bir süre başkanlık yaptı. Ancak buna yakışır bir şekilde davranmadı. Özellikle de halkı kışkırtan konuşması senato binasının basılmasına ve birçok insanın ölmesine neden oldu. Bu durum onun sorumsuz olarak anılmasını sağladı.

Donald Trump Twitter hesabı

Donald Trump destekçileri, gerçekten de oyların çalındığını düşünüyordu. Bu nedenle senato binasını bastılar ve haklarını savunmak için büyük bir mücadeleye giriştiler. Sonuç olarak ortaya birçok insanın ölümüne neden olan gösteriler çıktı. Tüm bu yaşananlar üzerine Trump ilk etapta sosyal medya platformlarından süreli olarak uzaklaştırıldı.

Donald Trump’ın hesabı sonradan açılsa bile yine de Twitter eleştirilerin odağı olmaya devam etti. Sidney Powell, Mike Flynn ve Ron Watkins gibi QAnon komplo teorileri ortaya atan kişilerin Twitter hesabı tamamen kapatılmıştı. Donald Trump Twitter hesabı yine onlara yapıldığı gibi süresiz olarak engellendi. Muhtemelen ABD Başkanı durumdan hiç memnun olmadı. Twitter ile aralarında geçen uzun aşk serüveni sonunda bitti.

Donald Trump Twitter hesabı bir daha asla açılmayacak. Geleceğe yönelik şiddet tehlikesi barındırması, onun hesabı ile ilgili endişeleri artırıyor. Kısa bir süre önce yaşanan bir diğer aykalanmada da Trump, Twitter tarafından engel yemişti ancak bu 12 saat sürdü. Sizce Trump’a haksızlık yapılıyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Tiktok ve Facebook ‘un Kapamaya Kadar Yolu Var! Sosyal Medya Yasası Nasıl İşleyecek?

>> Donald Trump İlk Twitter Paylaşımını Yaptı: Bakın Neler Söyledi?


CEVAP VER