iPhone 13 Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

iPhone 13 Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

iPhone 13 modelinin ismi
Google News Abone Ol

Herkesin büyük bir merakla beklediği iPhone 13 yeni özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Peki ortaya çıkan yeni detaylar hangileri oldu?

Akıllı telefonlarda oldukça heyecanlı bir yıl geçiriyoruz. Apple ve Samsung gibi şirketler, deyim yerindeyse resmen ateş ediyor. Her yıl ortaya çıkan yeni amiral gemisi akıllı telefonlara ek olarak irili ufaklı bazı modellere de yer veriliyor. Şimdi ise en çok tartışılan akıllı telefon modeli iPhone 13 olacak gibi görünüyor.

Bu yeni iPhone modelinde en çok dikkat çeken kısım kalınlığı olacak gibi görünüyor. Daha önceki modeller ne yazık ki bir miktar ince kalmıştı. Elbette akıllı telefonların ince olması her zaman daha iyidir ancak bazen kırılmalara veya ele hasar vermeye kadar gidebiliyor.

iPhone 13 Yeni Özellikleri: Tasarım Detayları

Öncelikle kalınlıktan başlayalım. Gelen son detaylara göre yeni iPhone modeli 0,26 mm daha kalın olacak. Ancak bu kalınlık sırıtmayacak. Hatta muhtemelen birçok kişi yeni modelin daha kalın olduğunu anlamayacak bile.

iPhone 13 yeni özellikleri

Kamera bölümünde de tek bir çıkıntı yer alacak. Bu sayede 3 kamera için tek tek çıkıntı olması yerine sadece bir tane arka kamera çıkıntısında 3 kamera yer alacak. Bu yeni tasarım ile birlikte Apple, aslında ilk defa yeni bir kamera kullanmış olacak.

Arka Kamera Detayları

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in kamera kurulumları arasında neredeyse hiçbir fark olmayacak. Hatırlayacağınız üzere önceki iPhone modelinde böyle birşey yoktu. Yani ilk defa yapılmış oldu.

iPhone 12 serisinde 2,5x optik yakınlaştırma kullanıldı ve iPhone 13 yeni özellikleri arasında bunun daha da iyileştirileceği tahmin ediliyor. Bu sayede hem kamera hem de tasarım konusunda önemli bir mesafe alınacak. Birçok Apple takipçisi çentikleri de merak ediyor. iPhone 12 modelindeki çentikler büyük tepki toplamıştı. Bu seferki çentiklerin çok daha küçük olması bekleniyor.

iPhone 13 ile ilgili ortaya çıkan son sızıntıları sizlere aktardık. Peki sizce bu cihazlarda daha başka hangi özellikler olmalı. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple Watch Tansiyonu Ölçebilir Mi? Yepyeni Bir Teknoloji Geliyor!

>> Apple patenti, MacBook üzerinde kablosuz şarjı hedefliyor!


CEVAP VER