Don’t Look Up – Yukarı Bakma, ‘İzle’ Diyebileceğimiz Bir Film. İşte Konusu

Son dönemde sosyal medyayı meşgul eden, milyonlarca kişi tarafından konuşulan pek çok film var, iyi ya da kötü olarak. Bunlardan bir tanesi de Don’t Look Up, Yukarı Bakma isimli film. Film, “İzle” diyerek önerebileceğimiz bir yapım.

Don’t Look Up, yakın zamanda Netlix’te gösterime giren bir bilim kurgu – komedi filmi. Senaristliğini, yapımcılığını ve yönetmenliğini Adam McKay’ın üstlendiği film, 75 milyon dolarlık çekim bütçesine sahip.

Filmin başrollerini, Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence gibi önemli oyuncular paylaşıyor. Bu iki isim, filmde “ölümcül bir tehlikeyi halka anlatmaya çalışan, ancak bunda pek de başarılı olamayan iki bilim insanı olarak” karşımıza çıkıyor.

Peki başarısız olmalarının sebebi kendileri mi, yoksa içinde bulunduğumuz ve çoğu zaman farkına varamadığımız sistem mi? Don’t Look Up, güzel eleştirel detaylar barındıran, zaman zaman şaşırtan, zaman zaman da güldüren bir film. İlk kez izleyecek olmanıza rağmen bazı sahneler size gerçek dünyadan detaylar hatırlatabilir.

Kendimize özeleştiri yapmamız gerekse, belki de çoğumuz akıllı telefonlar ve sosyal medyanın da etkisiyle gerçek yaşamı ve geleceği yeterince umursamamaya başladık. Bu, gerçek felaketimiz olabilir mi?

Açıkçası bazı sahnelerde Jennifer Lawrence’ın geçmişte, özel hayatında yaşadığı sıkıntılara göndermeler de var diye düşünüyoruz. Tabii oyuncunun bu yönde bir röportajı var mı bilmiyoruz, eğer biliyorsanız bizimle yorumlarda paylaşmalısınız.

Bu arada, filmde Meryl Streep, Ron Perlman ve Cate Blanchett gibi önemli oyuncuların da rol aldığını söylemeliyiz.

Ek olarak, 138 dakika uzunluktaki film, jeneriğin akmaya başlamasıyla hemen bitmiyor aslında. Biraz beklemenizi öneririz, zira izlenebilecek başka detaylar da var.

Don't Look Up - Yukarı Bakma, 'İzle' Diyebileceğimiz Bir Film. İşte Konusu

Don’t Look Up, ‘İzle’ diyebileceğimiz Bir Film. Aynı şeyi yeni Matrix için söylemek biraz zor

Yıllardır beklenen yeni Matrix filmi The Matrix Resurrections, 22 Aralık 2021 itibarıyla vizyonda yerini aldı ve deyim yerindeyse izleyicileri ikiye böldü. Bir taraf, filmin kesinlikle çok kötü olduğunu savunuyor. Bir taraf ise, filmin çok iyi olduğunu…

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss gibi oyuncuların ikonik karakterleri Neo ve Trinity ile geri döndüğü film, şu an için çok da başarılı görünmüyor…

Film, Boxofficemojo verilerine göre, vizyonda olduğu ilk 6 günlük dilimde dünya çapında yaklaşık 67 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek sönük bir başlangıç yaptı diyebiliriz.
The Matrix Resurrections’ın Rottan Tomatoes sitesindeki izleyici inceleme puan ortalaması ise, %63.

“Peki şu aralar sinemalarda ailemle izleyebileceğim keyifli bir aksiyon filmi var mı?” derseniz, “Hemen Spider-Man: No Way Home izle, hatta izleyin” diyebiliriz. Spider-Man: No Way Home, kısa sürede 1 milyar dolarlık gişe hasılatını geride bıraktı ve izleyicilerden olumlu yorumlar alıyor.

> Dünyanın En Popüler Sitesi Bakın Hangisi Oldu: Buna Çok Şaşıracaksınız