Dünya’nın En Hızlı Şarj Olan Telefonu Belli Oldu!

Dünya'nın En Hızlı Şarj Olan Telefonu

Dünya’nın en hızlı şarj olan telefonu Oppo’nun alt markası Realme tarafından geliyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme GT Neo 5 modeli, Dünya’nın en hızlı şarj olan telefonu olacak. Realme’nin hızlı şarj tarafında bir hayli önemli  bir marka olduğunu biliyoruz. Oppo’nun alt markası olduğu için, Oppo tarafında da benzer gelişmelere şahit oluyorduk. Fakat Realme’nin hızlı şarj tarafında daha başarılı bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Realme’nin Dünya’nın en hızlı şarj olacak akıllı telefonu GT Neo 5 hakkında geçtiğiminiz günlerde birçok sızıntıya şahit olmuştuk. Fakat söz konusu modelin teknik özellikleri ve tanıtım tarihi hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyordu. Sonunda 240W hızlı şarj desteğine sahip GT Neo 5 modelinin 240W hızlı şarj desteğine sahip ilk akıllı telefon olacağı kesinleşti. Bununla beraber söz konusu modelin teknik özellikleri ve lansman tarihi de doğrulandı.

Dünya’nın En Hızlı Şarj Olan Telefonu Belli Oldu!

Ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde, söz konusu modelin 9 Şubat tarihinde tanıtılacağını belirtelim. 240W hızlı şarj desteğine sahip olan model, 10 dakikadan daha kısa bir sürede tam şarja ulaşabilecek. Bu sayede kullanım tarafında önemli bir kolaylık sağlayacağını söyleyebiliriz. Fakat uzun vadeli kullanımda pil ömrünün sorun yaratıp yaratmayacağı bilinmiyor. Yine de 10 dakikadan daha kısa sürede şarj olabilen bir telefonun, pazarlama tarafında ilgi gören bir model olarak karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Dünya'nın En Hızlı Şarj Olan Telefonu

Dünya’nın en hızlı şarj olan telefonu Realme GT Neo 5 modelinin teknik özellikleri hakkında da sızıntılar mevcut. İddialara göre söz konusu model, Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile gelecek. Piyasadaki en güçlü işlemcinin Snapdragon 8 Gen 2 olduğunu biliyoruz. Yine  de 8+ Gen 1 yonga setinin de performansının son derece tatmin edici olduğunu ve yüksek performanslı bir yonga seti olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Ekran tarafında 6.7 inçlik bir panel ile karşımıza çıkacak olan cihaz, 144 Hz tazeleme oranına sahip olacak. 2772×1240 çözünürlük ile gelecek modelin, oyun tarafında 144 Hz panelinin avantaj sağlayacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler