Efsane Delta Force Geri Dönüyor! İşte İlk Video ve Detaylar

Yeni Delta Force oyunu geliyor! Efsane serinin yeni üyesi, geçtiğimiz günlerde resmen duyurulmuş ve Gamescom 2023 itibarıyla da ilk bilgileri paylaşılmıştı. Şimdi biz de sizlerle paylaşalım.

Eskiden açık dünya haritada aksiyon denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biriydi Delta Force serisi. Novalogic tarafından hazırlanan seri, özellikle ilk üyesi ve Black Hawk Down isimli üyesiyle beğeni toplamıştı. Sonra yıllar geçti ve şirketten ne de seriden yeni bir haber alabildik. Ta ki bu seneye kadar.

Yeni Delta Force duyuruldu ve ilk oynanış videosu yayınlandı! Bu oyun, 2009’da satışa sunulan Delta Force Xtreme 2’den bu yana tanıtılan ilk DF oyunu, dolayısıyla özellikle eski oyuncuları heyecanlandırdığını söylemek mümkün. Peki bu yeni oyunda ne gibi detaylar var?

Delta Force, Black Hawk Down filmini temel alan bir oyun olacak. Zaten bu isimde eski bir DF oyunu da vardı, ama bu kez gelecekteyiz ve gelişmiş teknoloji ürünü silahlarla daha zorlu koşullarda mücadele etmemiz gerekecek; hem senaryo modunda hem de çoklu oyuncu modlarında.

Çoklu oyuncu modları tarafında “Hazard Operations” ve “Havoc Warfare” başlıklarından söz ediliyor. İlk modda, istila edilmiş bölgeleri düşman faktöründen temizleyerek ele geçirmeye çalışacağız. İkinci mod ise, oldukça geniş haritalarda PvP savaş deneyimini sunacak. Tıpkı eski oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da pek çok farklı silah ve kullanılabilir araç olacak.

Efsane Delta Force Geri Dönüyor! İşte İlk Video ve Detaylar

Yeni oyun, Tencent Games’in bünyesinde yer alan TiMi Studio Group tarafından hazırlanıyor. Evet, bu kez Novalogic ismini görmemek bir parça üzücü doğrusu, ama son DF oyunlarını göz önüne alırsak, belki de serinin daha sağlam devam edebilmesi için böyle bir adım gerekliydi.

Oyun, şu an pre-alpha geliştirilme aşamasında, yani daha yolun başında diyebiliriz. Henüz çıkış tarihi verilmiş değil. Çıkış için planlanan platformlar ise, PlayStation, Xbox, PC, ve mobil.

İlgili Haberler

>> Vergisiz Telefonlar Hayal Kırıklığı Yarattı. Hangi Marka Telefonlar Ucuza Alınabilecek?