Elden Ring ‘te Pause, Yani Oyunu Durdurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Şu aralar Elden Ring oynuyorsanız, muhtemelen biraz gergin olmalısınız. Zira oyun, fazlasıyla zor ve oynadığınız esnada da size neredeyse hiç mola verme imkânı sunmuyor. Oyunun PC sürümü için hazırlanan basit bir mod ise, nihayet Elden Ring’te pause, yani oyunu dondurma özelliğini getiriyor.

.

Elden Ring, FromSoftware tarafından geliştirilen bir aksiyon RPG oyunu ve kısa süre önce oyuncuların beğenisine sunuldu. Hem PC hem de konsollar tarafında büyük beğeni toplayan yapım, an itibarıyla Metacritic’te incelemelerin ortalaması olarak 97 puanı tutturmuş durumda.

Tabii konu FromSoftware olunca, oyuncuların akıllarına gelen ilk şey “zorluk” seviyesi oluyor. Evet, Elden Ring de oldukça zor ve dolayısıyla rekabetçi bir oyun. Başarıya erişmek için yüzlerce, belki de binlerce kez ölmeniz gerekiyor. Oyunun mantığını kavradığınızda, alışkanlıklar geliştirdiğinizde ve biraz da sabrınız olduğunda, başarı da yavaş yavaş gelecektir. İşte bu yolu daha kolay hale getirmek için bir mod yayınlandı.

Normalde Elden Ring oynarken oyunu pause yapamıyorsunuz. Haliyle zor bir oyundan söz ediyoruz ve yapımcılar da bu deneyimi bölmenizi istemiyor. Ama bir düşünsenize, oyun oynarken ya telefon çalsa ya da kapı çalsa, o zaman ne yapacaksınız?

Elden Ring 'te Pause, Yani Oyunu Durdurma İşlemi Nasıl Yapılır?

TechieW kullanıcı isimli bir mod yapımcısı, Elden Ring için basit bir mod geliştirdi. “Pause the game” isimli mod, oyunu istediğiniz an durdurmanıza imkân sunuyor. 129KB boyutundaki moda ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.nexusmods.com/eldenring/mods/43?tab=description

Tabii bu modu kullanmak için bazı adımlar atmanız gerek…

Detayları, yukarıdaki linke giderek görebilirsiniz, ama birkaç adımı biz de buradan anlatalım isterseniz…

Öncelikle, oyundaki anti-hile sistemini devre dışı bırakmanız gerekiyor. Zaten bu özelliği devre dışı bıraktığınızda, online deneyimlerden de faydalanamıyorsunuz. Yani modu sadece single player deneyimler için olduğunu söyleyelim.

Elden Ring’te anti-hile sistemi nasıl devre dışı bırakılır?

Steam Kütüphanesinde, Elden Ring’i yüklediğiniz klasöre gidin: Steamapps > ELDEN RING > game.

start_protected_game.exe dosya isminin sonuna “_original” ibaresini ekleyin ve çift tırnak işaretini kullanmayın.

Elden Ring’in exe dosyasının bir kopyasını alın, ne olur ne olmaz.

Dosya ismini start_protected_game.exe olarak değiştirin.

Steam’e geri dönerek oyunu çalıştırın.

İlgili Haberler

>> Yeni HTC Amiral Gemisi Telefon Geliyor! İşte Detaylar

. . . . .