Fitbit Akıllı Saat Kullanıyorsanız Tehlikede Olabilirsiniz!

Günümüzde akıllı saatler ve akıllı bileklikler, özellikle spor modları ve kalori takibi gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Fitbit de önemli üreticilerden bir tanesi, ama şu sıralar Ionic modeliyle başı dertte gibi. İşte detaylar.

Fitbit Ionic akıllı saat, spor tutkunlarının tercih ettiği akıllı saat modellerinden bir tanesi ve yıllardır da piyasada bulunuyor. Şimdiye dek hakkında iyi şeyler duyduğumuz model, son dönemde bazı can sıkıcı deneyimlere yol açtı ve bu sebeple de firmadan önemli bir açıklama geldi.

Görünüşe göre Fitbit Ionic kullanan bazı kullanıcılar, pil tarafında yaşanan aşırı ısınma sebebiyle bileklerinde yanma hissetti ve hatta yaralananlar oldu.

Fitbit Akıllı Saat Kullanıyorsanız Tehlikede Olabilirsiniz!

Mashable’da yer alan bilgilere göre bu saat, Amerika’da şimdiye dek 1 milyon adet satıldı. Amerika dışında, diğer ülkeler toplamında da 693 bin adet satıldı. Yani oldukça fazla kullanıcısı var ve şirketin yaptığı yeni açıklama da büyük bir kısmını ilgilendiriyor diyebiliriz.

Fitbit adına konuşan bir yetkili, az sayıda kullanıcıdan bazı yaralanma haberleri aldıklarını ve bunun üzerine de harekete geçtiklerini belirtiyor. Yapılan araştırmalar, Ionic modelinin bazılarında, pilde aşırı ısınma tehlikesinin olabileceği ve bunun da ciltte yanmaya sebebiyet verebileceği belirtiliyor. Bu sebeple de firma, FB503 model numaralı ürüne sahip olan kullanıcıların firmayla iletişime geçmelerini ve ürünleri geri yollamalarını talep ediyor.

Geri yolladığınız taktirde, para iadesi ya da yeni ürünlerin alımında kullanılmak üzere %40’lik indirim kuponu sahibi olabilirsiniz.

Eğer aşağıdaki saatlerden bir tanesine sahipseniz, sizin de bir an evvel saati kullanmayı bırakmanız ve yetkililerle iletişime geçmeniz gerekiyor:

Ionic FB503CPBU — Slate Blue/Burnt Orange
Ionic FB503GYBK — Charcoal/Smoke Gray
Ionic FB503WTGY — Blue Gray/Silver Gray
Ionic FB503WTNV — Adidas edition, Ink Blue & Ice Gray/Silver Gray

Yetkililer, şimdiye kadar Amerika’da en az 115 yaralanma vakasının rapor edildiğini, diğer ülkelerde de 59 vaka raporunun kaydedildiğini belirtiyor. Satılan miktarla kıyaslandığında, çok ufak bir dilimde sorun var gibi, ama yine de önlemleri ihmal etmemek gerekiyor. Zaten Fitbit de “sağlık” konusunun her şeyden önce geldiğini vurguluyor.

İlgili Haberler

>> Yeni HTC Amiral Gemisi Telefon Geliyor! İşte Detaylar