Elden Ring Yama: Bu Yamayı Kurarak Daha Stabil Oyun Deneyimi Yaşayabilirsiniz

Elden Ring, uzun süren bekleyişin ardından satışa sunuldu ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Peki her şey yolunda mı gidiyor derseniz, bazı teknik hatalar sebebiyle bazı oyuncuların ciddi sorunlar yaşadığını söylemek mümkün. Yine de, yakın zamanda yayınlanan yama sayesinde pek çok sorun giderilmiş durumda. Yeni bir yamanın da yolda olduğunu şimdiden söyleyelim.

Eğer oyunu PC’de, Steam üzerinden oynuyorsanız, oyunun otomatik güncelleme modunda olup olmadığını kontrol edin. Zira eğer değilse, yakın zamanda gelen yamayı indirmemiş, dolayısıyla da oyunu güncellememişsiniz demektir. Bu da sorunlu deneyimlerin devam edeceği anlamını taşıyor. Eğer güncellemeyi yaptıysanız, muhtemelen aşağıdaki düzeltmelerle karşılaşmışsınızdır…

Elden Ring yama dosyası sayesinde oyun sürümü 1.02’ye yükseltiliyor ve şu sorunlar gideriliyor:

– Başlangıç aşamasında, Easy Anti Cheat (EAC) sisteminde yaşanan sorunlar ortadan kaldırıldı.

– Mouse kullanımında düzenlemeler yapıldı ve daha yumuşak kullanımın önü açıldı.

– Oyunda yeni bir bölgeye geçiş yaparken arka planda gerçekleşen yüklemeler azaltıldı ve bu sayede daha iyi performans sunulabiliyor.

Bir de oyunun PS5 sürümünde yapılan düzenlemeden söz edelim.

Yapılan yeni düzenleme sayesinde, PS5’te deneyim yaşarken oyunun beklenmedik bir anda kapanmasının önüne geçiliyor ve böylece kesintisiz oyun deneyimleri yaşanabiliyor.

Elden Ring Yama: Bu Yamayı Kurarak Daha Stabil Oyun Deneyimi Yaşayabilirsiniz

Elden Ring ‘in ilk inceleme notlarını tekrar paylaşmak gerekirse:

VG247 – 5/5
Game Informer – 10
IGN – 10
GamesBeat – 5/5
GamesRadar+ – 5/5
The Guardian – 5/5
Gamespot – 10
Press Start – 9.5
Destructoid – 10
PCGamesN – 10
Shacknews – 9
COGconnected – 98/100
RPG Site – 9
PC Gamer – 90/100
Inverse – 9
We Got This Covered – 5/5
Trusted Reviews – 4.5/5
Cultured Vultures – 10
Easy Allies – 9.5
Areajugones [İspanyol] – 10
Spaziogames [İtalyan] – 9.3

From Software tarafından geliştirilen bu aksiyon RPG oyunu, yakın zamanda PC, PS4, PS5, XONE, Xbox X ve Xbox S. platformları için raflarda yerini almıştı. Oyunun geliştirilme sürecinde, Game of Thrones serisinden de tanıdığımız ünlü yazar George R. R. Martin’in de katkıları bulunuyor.

Elden Ring’in şu an Steam Türkiye’de 499 TL fiyat etiketiyle satıldığını belirtelim. Bu, tabii ki standart versiyon fiyatı. Eğer Deluxe Edition almak isterseniz, bu kez 669 TL ödemeniz gerekiyor. Eğer hemen oynamak istiyorsanız, acele etmelisiniz. Çünkü kurlara bağlı olarak zaman zaman fiyatlarda yükselişler de oluyor. Öte yandan, “benim acelem yok” diyorsanız, tatil dönemini bekleyebilirsiniz. Böylece muhtemelen bu oyunda da indirim olacaktır.

İlgili Haberler

>> Huawei MatePad Paper Duyuruldu! Okumaktan ve Yazmaktan Hoşlananlar İçin!