Warner Bros., Netflix ve Disney’den Rusya’ya Yönelik Karar!

Netflix yeni reklam

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı askeri operasyonlar, şu sıralar en önemli gündem maddesi ve pek çok ülke, bu hamlelerin bir an evvel son bulmasını ve barışın sağlanmasını istiyor. Tabii bu kapsamda pek çok şirketten de hamleler geliyor. Sinema ve televizyon tarafına bakıldığında, Warner Bros., Netflix ve Disney gibi markaların Rusya’ya yönelik yeni kararlar aldıklarını görüyoruz. Detayları sizlerle paylaşmamız gerekirse…

.

Warner Bros. şirketi, yakın zamanda tüm dünyada vizyona girmesi beklenen yeni filmi The Batman’i Rusya’da gösterime sokmaktan vazgeçtiklerini açıkladı. Bunun gerekçesi olarak da Ukrayna’da yaşanan insani krizi gösteren şirket, eğer bu üzücü gelişmeler son bulmazsa, ilerleyen dönemdeki diğer yapımların da Rusya’da gösterime sokulmayacağını belirtti. Şirketin özellikle önümüzdeki 2 aylık dönemde Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore ve DC League of Super-Pets gibi merakla beklenen yapımları var.

Rusya’yı gösterim takviminden çıkaran bir diğer şirket de The Walt Disney Company oldu. Movieweb’te yer verilen bilgilere göre şirket, yakın zamanda Turning Red ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness gibi beklenen yapımlarını izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Rusya’nın Ukrayna’ya gerçekleştirdiği harekat sonrasında, ülkenin gösterim takviminden çıkarıldığı açıklandı. Eğer yakın zamanda sevindirici gelişmeler yaşanmazsa, bu kapsamın genişletilebileceği konuşuluyor.

Ve son olarak da Netflix’ten söz edelim. Bir süre önce yaptığımız haberimizde, Rusya yönetiminin Netflix’ten bazı talepleri olduğunu söylemiştik sizlere. Rusya, Netflix de dahil pek çok platformun Mart 2022 itibarıyla yürürlüğe girecek karar doğrultusunda, Rus TV kanallarını da kataloğuna almasını ve böylece yerel yayınları desteklemesini istiyor.

Konu hakkında bilgi paylaşan Netflix, bu talebe olumlu yanıt vermedi. CNN’deki bilgilere göre firma, mevcut durum ışığında Rus kanallarının kataloğa eklenilmesi gibi bir planlarının olmadığını açıkladı. Bu karar sonucunda Netflix’in ve karara uymayan diğer platformların da Rusya’da faaliyetlerinin durdurulması gündeme gelebilir.

Warner Bros., Netflix ve Disney'den Rusya'ya Yönelik Karar!

Şu ara Netflix ‘te neler izleyebilirim?

Cem Yılmaz Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz Diamond Elite Platinum Plus, bir buçuk saat uzunluğunda ve haliyle komedi odaklı bir yapım. Komedi ustası bu gösterisinde “sosyal medya, Türklerin yurt dışı tatileri ve kendi çocukluğuna odaklandığı hikâyelerden” bahsediyor. Gösteri, yayınlanır yayınlanmaz büyük bir ilgiyle karşılaştığı gibi sosyal medyada da tartışmaların odağına yerleşti.

Don’t Look Up – Yukarı Bakma

Don’t Look Up, yakın zamanda Netlix’te gösterime giren bir bilim kurgu – komedi filmi. Senaristliğini, yapımcılığını ve yönetmenliğini Adam McKay’ın üstlendiği film, 75 milyon dolarlık çekim bütçesine sahip.

Filmin başrollerini, Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence gibi önemli oyuncular paylaşıyor. Bu iki isim, filmde “ölümcül bir tehlikeyi halka anlatmaya çalışan, ancak bunda pek de başarılı olamayan iki bilim insanı olarak” karşımıza çıkıyor.

Peki başarısız olmalarının sebebi kendileri mi, yoksa içinde bulunduğumuz ve çoğu zaman farkına varamadığımız sistem mi? Don’t Look Up, güzel eleştirel detaylar barındıran, zaman zaman şaşırtan, zaman zaman da güldüren bir film. İlk kez izleyecek olmanıza rağmen bazı sahneler size gerçek dünyadan detaylar hatırlatabilir.

Hellbound

Hellbound, Güney Kore menşeli bir başka dizi ve Netflix’te yayımlanır yayımlanmaz, 24 saatte bir numaraya sıçradı ve Squid Game’i tahtından indirdi. Yine de, Squid Game’in hâlâ en çok izlenenler listesinde üçüncü sırada bulunduğunu belirtelim.

Hellbound hakkında spoiler vermeden biraz bahsetmemiz gerekirse, farklı bir boyuttan gelen yaratıklar, kötü bir yaşam sürmüş olan insanları cezalandırmaya ve cehenneme götürmeye geliyorlar. Bunu yapmadan önce de, o kişilerin hangi gün ve hangi saatte öleceklerini haber veriyorlar. Bu, gerçekten de gergin bir bekleyiş oluşturuyor. Tabii çok daha fazla detayı, diziyi izleyerek öğrenmeniz daha güzel olacaktır.

Yeon Sang-ho tarafından yönetilen dizi, ilk olarak 19 Kasım 2021 itibarıyla Netflix’te yayımlanmaya başladı. Türkçe dublaj seçeneği de bulunan dizi, şu an için tek sezon ve toplamda 6 bölümden oluşuyor.

İlgili Haberler

>> Huawei MatePad Paper Duyuruldu! Okumaktan ve Yazmaktan Hoşlananlar İçin!

. . . . .