Huawei MatePad Paper Duyuruldu! Okumaktan ve Yazmaktan Hoşlananlar İçin!

Huawei MatePad Paper tablet, firmanın yeni yıldızı olabilir. Elektronik cihazında bir şeyler okumak ve yazmaktan hoşlananların dikkatini çekecektir.

Akıllı tabletler, günümüzde pek çok kullanıcı için ilk sırada yer alıyor. Tabii konu bir şeyleri okumak ve kalem yardımıyla yazmak olduğunda, tercih edilebilecek model sayısı da azalıyor. Özellikle de “okuma” tarafnda, yani e-kitap tercih etmeyi seven kullanıcılar için hazırlanan ürünler var. Bu ürünler, renksiz görüntü sunarken daha fazla pil performansı sunmayı amaçlıyor. İşte Huawei de bu noktada yeni ürünü MatePad Paper ile karşımıza çıkıyor. Evet, Çinli firmanın MWC 2022 kapsamında görücüye çıkardığı yeni ürünlerden bir tanesi de bu tablet oldu. Peki bu ürünün detayları neler, şimdi birlikte bakalım.

Huawei MatePad Paper, adından da anlaşılacağı üzere, elektronik bir ürün olmasına rağmen hem okurken hem de kalem yardımıyla yazarken size “kâğıt” hissini sunabilmeyi, bunu yaparken de tek şarj ile olabildiğince uzun deneyimler sunabilmeyi hedefliyor. Tabii tablette yazma ve çizme kabiliyetlerinizi de geliştirebilirsiniz. Bunun için ayrıca bir Huawei M Pencil kaleme ihtiyacınız olacak.

Huawei MatePad Paper Duyuruldu! Okumaktan ve Yazmaktan Hoşlananlar İçin!

Huawei’den okumak ve yazmaktan hoşlananlar için yeni tablet: Huawei MatePad Paper

Öncelikle ekrandan başlayalım isterseniz. Ürünün ekranı, E Ink display teknolojisine sahip. Bunu zaten e-kitap odaklı olarak hazırlanan tabletlerden de biliyoruz. Uzun süreli okumalarda dahi gözleriniz rahatsız olmuyor.

10.3 inç boyutundaki ekran, bir şeyler okumak için yeterli diyebiliriz. Ekran çözünürlüğü 1872 x 1404, ppi, yani piksel başına düşen inç değeri ise, 227.

6.65mm kalınlıktaki cihaz, Huawei’nin belirttiğine göre 360 gram ağırlıkta. Dolayısıyla çantanızla bir yerden bir yere giderken, seyahat ederken rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

İşlemci tarafında Kirin 820E kullanılmış. Geçtiğimiz sene tanıtılan bu çipset, 7nm üretim teknolojisiyle hazırlandı ve bünyesinde 2.36GHz hıza kadar erişebilen Cortex-A76 çekirdeği de barındırıyor.

İşletim sistemi tarafında da yine Huawei’nin hazırladığı güncel HarmonyOS 2 var. 64GB dahili depolama ve 4GB RAM miktarı olan ürün, 3625mAh değerde de pile sahip. Tabletin 10V/2.25A hızlı şarj desteği sunduğunu da belirtelim.

Huawei MatePad Paper, firmanın Histen 7.0 Sound Effect teknolojisine sahip stereo hoparlörlerle geliyor.

Bağlantı detaylarına baktığımızda ise; üründe Wi-Fi AX, Bluetooth 5.2, Type-C gibi seçenekler var.

Cihazın yakın bir zamanda, Avrupa’da 499 euro’dan başlayan fiyatlarla satılması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> 150W Hızlı Şarj Özellikli İlk Telefon, MWC2022’de Gösterildi! İşte Detaylar!