Elon Musk Gıda Açlığını Bitirecek Bir Projede Yer Alabilir: BM Devrede

Elon Musk Twitter iyileştirmeleri

Elon Musk gıda açlığını bitirme şansına sahip. Geçtiğimiz günlerde yaşanan karşılıklı tartışma ilginç bir konuyu gündeme getirmişti. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Küresel çapta gelir adaletsizliği her geçen gün daha fazla derinleşiyor. Birleşmiş Milletler bu konuya dikkat çekmek için son derece önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarında dünyanın en zengin insanının eğer isterse açlığı bitirme imkanının olduğu söylendi. Burada dünyanın en zengin insan olarak elbette Elon Musk muhatap alındı.

Kendisinin sahip olduğu servetin sadece yüzde 2 gibi bir bölümünün bile açlığı bitirme ihtimalinin olduğu ifade ediliyor. En azından Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Başkanı böyle düşünüyor David Beasley tarafından yapılan açıklamalarda bunun mümkün olduğu dile getirildi.

Elon Musk gıda açlığını bitirmek için projede yer alacak mı?

Konuyla ilgili tartışmalardan sonra Musk önemli bir açıklama yapmıştı. Kendisi böyle bir şeyin imkansız olduğunu ifade etti. Ancak Birleşmiş Milletler bu konuda son derece ısrarcı. Sadece servetinin yüzde 2 gibi bir bölümünün açlığı bitirmek için yeterli olacağı ifade edildi.

Elon Musk gıda açlığını

Birleşmiş Milletler konu ile ilgili bir proje hazırladı. Bu projede dünya çapında 42 milyon insanı açlıktan kurtaracak bir projeden bahsedildi. Projede kime ne dağıtılacağı ve ne kadarlık gıda kullanılacağı hepsi yer alıyor. Hatta nakliye ücretleri bile projede ayrıntılı bir şekilde görülebiliyor.

Musk projeye henüz cevap vermedi

Konu ile ilgili Twitter paylaşımı yapan Birleşmiş Milletler yaklaşık olarak 6,6 milyar dolarlık fatura çıkardı. Eğer ünlü girişimci Musk bunu kabul ederse proje başlayacak.

Elon Musk henüz bu konu ile ilgili net bir açıklama yapmadı. Projeye destek verip vermeyeceği büyük bir soru işareti yaratıyor. Peki sizce kendisi böyle bir projede yer alarak açlığın bitirilmesine destek olmalı mı? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Evlerini Tamamen Sattı: Yoksa Hepsini Dogecoin’e Mi Yatıracak

>> Elon Musk Duyurdu: Tesla Taşınıyor! Ayrıca Starlink İçin De Yeni Duyuru Var!