Elon Musk, Kalan Twitter Çalışanlarını Paraya Boğacak! Peki Kaç Kişi Kaldı?

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığı günden beri yaptıklarıyla yankı uyandırmayı sürdürüyor. Binlerce kişinin işine son veren Musk, geleceğe yönelik yatırımlar kapsamında yeni kararlar almayı da ihmal etmiyor. İşte onlardan en yenisi!

Elon Musk, gerçekleştirilen son işten çıkarma dalgasının ardından geriye kalan Twitter çalışanları için heyecan verici şeyler düşünüyor gibi.

The Verge’te yer alan bilgilere göre Musk, Twitter’daki kalan çalışanları için “Performans Ödülleri” kapsamında yakın zamanda hisse senedi paylaşımları gerçekleştirebilir. Musk’ın daha önce SpaceX firmasında yürüttüğü bir süreç bulunuyor ve bu süreci Twitter’a da uygulayabilir. Tabii Twitter’ın mali durumu şu an SpaceX kadar parlak değil.

Elon Musk, geçtiğimiz pazartesi günü, Twitter’da geri kalan tüm çalışanlarına bir mail gönderdi ve bu mail’de, şirketin geleceğini etkileyecek önemli bir süreci geride bıraktıklarından söz etti. Musk, bir nevi şirketin geleceği için elemeler gerçekleştirerek “en iyi çalışanlarıyla yol almak istediğini” bildirdi.

Musk, 44 milyar dolar ödeyerek Twitter’ı satın aldığında 7 bin 500 civarı personeli vardı. Arka arkaya gerçekleştirilen işten çıkarma dalgalarının ardından şu an yaklaşık 2 bin kişinin kaldığı tahmin ediliyor. Musk’ın çalışılması zor biri olduğu, ama öte yandan başarı için fedakarlıklar gerçekleştirebileceği de biliniyor.

Elon Musk, Kalan Twitter Çalışanlarını Paraya Boğacak! Peki Kaç Kişi Kaldı?

Elon Musk, daha güvenli ve kullanışlı Twitter deneyimi için Twitter Blue’yu öneriyor

Twitter Blue, mikro blog sitesinin aylık ücret ödeyerek kullanabileceğiniz abonelik sistemi. Android, iOS ve Web versiyonları için farklı ücretlendirmeler mevcut ve bu ücretler, ülkelere göre de farklılıklar gösterebiliyor. An itibarıyla bu sisteme Türkiye dahil değil.

“Peki Twitter Blue ile neler yapılabilir?” derseniz…

– Onaylı bir hesaba sahip oluyorsunuz ve böylece kimse sizi taklit edemiyor.

– Bir gönderiye mesaj yazdığınızda, onaysız hesapların mesajlarının üzerinde görünüyor.

– Twitter’da gösterilen reklamlar yarı yarıya azaltılıyor (Tüm reklamların ortadan kaldırılması için ayrı bir abonelik de gündemde).

– Yüksek çözünürlüklü ve daha uzun süreli videolar yükleyebiliyorsunuz.

– Yazdığınız mesajı düzenleme şansınız bulunuyor.

– Spam mesajlardan büyük ölçüde korunabiliyor ve iki kademeli güvenlik sistemini kullanabiliyorsunuz (Onaysız hesaplar da üçüncü parti güvenlik uygulamalarıyla iki kademeli güvenlik sistemini kullanabilir).

İlgili Haberler

>> Katlanabilir Ekranlı OnePlus Geliyor! Peki Ya Apple’ın Telefonu Nerede Kaldı?