Katlanabilir Ekranlı OnePlus Geliyor! Peki Ya Apple’ın Telefonu Nerede Kaldı?

Ve sonunda OnePlus firması da katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için harekete geçiyor. Şirket yetkilileri, ilk ürünün bu senenin ikinci yarısı itibarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunulacağını doğruladı. “Katlanabilir ekranlı OnePlus telefon için geri sayım başladı. Peki Apple iPhone tarafında bir hareketlilik var mı?” derseniz, an itibarıyla yok.

Bundan birkaç sene öncesine kadar “Amiral gemisi katili telefonlar” üreterek adını duyuran OnePlus, şimdi de katlanabilir ekranlı akıllı telefon üretmeyi hedefliyor. Şirketin kurucusu Pete Lau da bunu doğruladı.

Katlanabilir ekranlı OnePlus telefon için MWC 23’te açıklama yapıldı

OnePlus’ın patronu Kinder Liu, MWC 23 kapsamında gerçekleştirilen özel panelde, yaklaşmakta olan katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefon modeli hakkında şunları söyledi:

“Katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonumuz, OnePlus’ın artık imzası haline gelmiş hızlı ve sorunsuz deneyimleri sunabilecek. Ortaya sadece katlanabilir forma sahip bir amiral gemisi çıkarmak istemiyoruz. Aynı zamanda tasarımı, mekanik teknolojileri ve diğer yönlerden de üst seviye bir cihaz çıkararak bu pazarda zirveye oynamak istiyoruz.”

TechCrunch’ta yer alan bilgilere göre katlanabilir ekranlı OnePlus telefon, istiridye kabuğu tasarımında değil de kitap gibi açılıp katlanabilir tasarımda olacak. Yani Samsung Galaxy Fold’a rakip geliyor diyebiliriz. Telefon hakkında henüz farklı bir detay mevcut değil.

Katlanabilir Ekranlı OnePlus Geliyor! Peki Ya Apple'ın Telefonu Nerede Kaldı?
Katlanabilir ekranlı OnePlus

Herkes bir bir katlanabilir ekranlı telefon projelerini açıklıyor. Peki ya Apple’da son durum ne?

Katlanabilir ekranlı telefon yelpazesi her geçen gün biraz daha genişliyor. Başta Huawei ve Samsung gibi şirketlerin ürünleriyle doğan pazar, günümüzde Oppo ve Xiaomi gibi şirketlerin de katılımıyla heyecan verici bir boyuta ulaştı. Özellikle Samsung, içinde bulunduğumuz 2023 yılında bu tip telefonlara daha fazla odaklanılacağını ve daha fazla kâr etmeyi hedeflediklerini bildirmişti.

Aslında katlanabilir ekranlı OnePlus telefon duyurusunun gelmesi çok da sürpriz değil. Çünkü OnePlus, Oppo firmasının bir yan kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Eh, zaten Oppo’nun bu tip cihazları var. Dolayısıyla OnePlus’tan da bu hamlenin gelmesi sürpriz değil.

Apple tarafına baktığımızda ise, şirketin bu konuda yıllardır süren sessizliği var. Daha evvel gelen bilgiler, şirketin bu tip telefonların gerçekten işe yarar olup olmadığı konusunda endişeleri olduğu yönündeydi. Ayrıca Apple, katlanabilir ekranlı telefonlara teknoloji severlerin nasıl tepkiler verdiğini de takip etmek istiyor. Tüm bu detaylar sonucunda, firmadan önümüzdeki yıl ilk ürünü görebiliriz. Bu tabii ki söylenti boyutunda bir bilgi.

İlgili Haberler

>> Redmi, 300W Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı! Sadece Birkaç Dakika Yeterli