Haftalık Telefon Haberleri (22 Şubat 2023-1 Mart 2023)

Samsung telefon şarj almıyor

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde gündemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (22 Şubat 2023-1 Mart 2023)

iPhone 15 Ultra Yargı Dağıtacak: Özellikleri Açıklandı!

İddialara göre iPhone 15 Ultra modeli 159,86 mm × 76,73 mm × 8,25 mm boyutlarına sahip olacak. Serinin önceki modeli olan iPhone 14 Pro Max, 160,7 mm x 77,6 mm x 7,85 mm ölçülerine sahipti. Kamera çıkıntısı tarafında ise bu çıkıntıyı da takdir ettiğimiz takdirde iPhone 15 Pro Max modelinin 11,84 mm’lik kalınlık ile geleceğini görüyoruz. Yani yalnızca kamera çıkıntısının 3.59 mm olduğunu belirtelim. iPhone 14 Pro Max modelinde iise 4.18 mm’lik bir kamera çıkıntısı yer alıyordu. iPhone 15 Ultra modelinin iPhone 14 Pro Max modelinden 0.59 mm daha ince bir kamera çıkıntısı ile geleceğini, ortaya çıkan belgelerden görmekteyiz.

Samsung Galaxy A54 Exynos Yonga Seti İle Geliyor!

Samsung Galaxy A54

Geçtiğimiz günlerde söz konusu modelin Galaxy A serisine ait en güçlü model olarak tanıtılacağını, yani seriye ait Galaxy A74 modelinin tanıtılamayacağını belirtmiştik. Sonunda serinin en güçlüsü olacak yeni modelin teknik özellikleri ortaya çıktı. Samsung imzası taşıyan yonga seti ile gelecek modelin, performans tarafında beklentileri sonuna kadar karşılayacak, orta-üst segment bir model olarak karşımıza çıkacağını görüyoruz. Samsung’un yeni Galaxy A54 modeli, Exynos 1380 yonga seti ile gelecek.

Xiaomi Civi 3 Geliyor: Vlogger’lara Müjde!

Xiaomi Civi 3

Xiaomi Civi telefonlarının genellikle yalnızca Çin’de satıldığını belirtelim. Fakat Civi 3 modelinden itibaren artık küresel pazarda da yer alacağına dair söylentiler mevcut. Ön kamerayla fotoğraf ve video çekmek isteyenlere yönelik olduğunu ekleyelim. Son sızıntıya göre, yeni Xiaomi Civi 3‘ün hızlı bir Dimensity 8200 yonga setine ve 50 MP’lik bir kameraya sahip olacağını biliyoruz. Bu da yeni versiyonu çok çekici bir orta seviye oyuncu yapıyor. Güvenilir kaynak olan Digital Chat Station’a göre, ekran Full HD çözünürlüğünde olacak ve 120 Hz yenileme hızını koruyacak. Xiaomi’nin birkaç Civi, Redmi ve Mi cihazında kullanılan eski güzel 6.55 inç AMOLED’e bağlı kalacağından oldukça eminiz.

Black Shark 6 Yolda: En İyi Oyuncu Telefonu!

Haftalık Telefon Haberleri

DCS’ye göre Black Shark 6 serisi, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile desteklenecek. Ve selfie kamerası tarafında ise delikli ekran tasarımı yer alıyor. Ekran tarafında ise bir 2K ekrana sahip. Ana arka kamera, ultra geniş ve makro/telefoto makro birimleriyle eşleştirilebilen 60 MP Sony IMX686 sensörü ile geliyor.

Samsung Galaxy S23 FE Bekleyenlere Güzel Haber!

Galaxy S23 FE

2023’ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen model, S23 serisinin en uygun fiyatlı üyeli olacak. Ayrıca genellikle serinin önceki modellerinde orta segment yonga seti kullanılıyordu. Fakat son sızıntılara göre S23 FE modelinde Snapdragon 8+ Gen 1 kullanılacak. Yani amiral gemisi işlemcisine sahip olduğu için, uzun yıllar boyunca kullanılabilecek uygun fiyatlı bir model olarak karşımıza çıkacak.

İlgili Haberler

>> Redmi, 300W Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı! Sadece Birkaç Dakika Yeterli!