Elon Musk Neuralink Projesi Black Mirror Dizisine Benzetildi

Elon Musk Neuralink Projesi

Elon Musk Neuralink projesi hakkında birçok ilginç yorum yapılıyor. Bu yorumların geneline bakıldığında hem tedirginlik hem de umut olduğunu görüyoruz.

.

Dünyanın en önemli girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk son dönemlerde ismini sürekli olarak duyuruyor. Onun birçok farklı şirketi var. Bu şirketlerin en fazla bilineni ise Tesla markası. Elektrikli araç üreten bu şirket onu fazlasıyla ön plana çıkardı. SpaceX ise uzay alanında çalışmalar yapan bir marka.

Musk tüm bunlara ek olarak çok önemli bir şirket daha kurdu. Bu şirketin özellikle beynin çalışma mekanizmasına çok ciddi bir şekilde etki edeceği ifade ediliyor. Hatta bazıları Neuralink isimli bu şirketin insanları otonom hale getireceğini düşünüyor.

Elon Musk Neuralink projesi

Bu teknoloji şirketinin ön plana çıkmasının nedeni son derece önemli. Neuralink tarafından verilen bir ilanda klinik araştırma direktörü alınacağı ifade edildi. Bu durum insanlı deneylere başlanacağı yönünde yorumlandı. Birçok kişi konuyu mizah malzemesi haline getirdi. Fakat sosyal medya platformlarında endişe havası hakim.

Elon Musk Neuralink projesi

Bazıları bu şirketin yapmak istediklerini Black Mirror dizisinde yer alan The Entire History of You bölümüne benzetiyor. Bu bölümde insanlar bazı anıları kayıt altına alıp zihinlerinde tutabiliyordu. İşte tam da böyle bir durumun Neuralink tarafından uygulanma ihtimali var.

Omurilik yaralanmaları ve nörolojik bozukluklarda kullanılacak

Bu sistemin omurilik yaralanmaları ve nörolojik bozukluklar için kullanılacağı söyleniyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında sosyal medyada yer alan korku havasının aslında yersiz olduğu ortaya çıktı.

Bu şirketin insan üzerindeki testleri için ilk olarak 2020 yılı işaret edilmişti. Fakat yaşanan bazı sorunlar nedeniyle ertelemek zorunda kalındı. Şimdi ise 2022 yılının içerisinde insanlı deneylere başlanacağı görülüyor. Özellikle nörolojik bozukluklarda bu yeni şirketin büyük bir iyileştirici rol oynayacağı tahmin ediliyor. Peki siz bu nöroloji şirketinin yapacağı insanlı deneyler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Dogecoin İle Ödemeyi Kabul Etti: Fiyatta Çok Sert Yükseliş Yaşandı

>> Elon Musk, Nüfus Konusunda Uyardı: Çocuk Yapılmalı! Peki Neden?

. . . . .