Dört Yeni Oyun Telefonu Yolda: Performans Canavarları

Oyun Telefonu

Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisine sahip dört yeni oyun telefonu yakında piyasaya sürülecek. İşte o modeller.

Son zamanlarda oyuncu telefonu modellerine olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle bilgisayarda efsaneleşmiş oyunların birer birer telefona uyarlanması ile, çoğu kullanıcının mobil oyunlara olan ilgisi bir hayli arttı. Son zamanlarda da karşımıza çıkan Battlefield Mobile oyununun yakında tanıtılacak olması, oyun severleri de bir hayli heyecanlandırdı.

Mobil oyunların gelişmesi ile iyi özelliklere sahip olan telefonlara olan ilgi arttı. Hal böyle olunca birçok teknoloji devi oyuncu telefonu geliştirmeye başladı. Özellikle mobil e-spor sektörünün gelişmesi ile söz konusu telefonlara olan talebin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Asus, Xiaomi, Poco gibi teknoloji devlerin oyun telefonları kategorisinde kıyasıya yarışıyorlar. Son zamanlarda piyasaya sürülen akıllı telefonların genellikle Qualcomm imzalı Snapdragon 888 işlemcisine sahip olduğunu görmekteydik. Geçtiğimiz aylarda Qualcomm tarafından tanıtılan performans odaklı işlemci Qualcomm 8 Gen1 işlemcisine sahip dört yeni oyuncu telefonu yakında geliyor. İşte performans odaklı o modeller.

Dört Yeni Oyun Telefonu Yolda: Performans Canavarları

Oyun Telefonu

Sızdırılan belgelere göre 1 Şubat – 12 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Çin Baharı festivalinden sonra birçok teknoloji devi, oyun odaklı akıllı telefonları ile karşımıza çıkacak. Ayrıca bu modellerin hepsi Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 yongası ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu modeller, Redmi K50 Gaming Edition, Red Magic 7 serisi, Lenovo Legion Y90, ve Xiaomi Black Shark 5 serisi olacak.

Ülkemizde genellikle söz konusu markaların oyun odaklı telefonlarının resmi olarak gelmediğini biliyoruz. Bazı satış kanallarında bu modeller satışa sunulsa da, resmi olarak satılmadığını, satın alındığı takdirde, IMEI ve teknik servis konusunda önemli sıkıntılar yaşanabileceği konusunda da uyaralım. Bu yüzden resmi distribütörler tarafından satışa sunulan modelleri almanızı öneriyoruz

Önümüzdeki haftalarda söz konusu modellerin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına dair yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olmak ve yeni haberler hakkında bilgi almak için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> YouTube Premium Yıllık Üyelik Uygulaması Türkiye’de de Başladı! İşte Fiyat!

>> Instagram Paralı Abonelik Sistemine Başlıyor: İşte Yeni Özellik