Elon Musk’tan Şimdi de Cyberpunk’a Güzelleme Geldi, Twitter İkiye Bölündü

Jack Dorsey Twitter'ın satılması

Elon Musk, zaman zaman Twitter hesabında paylaştığı yorumlarla gündem oluyor. Yakın zamanda kripto paralar hakkında gündem yaratan Musk, şimdi de Cyberpunk güzellemesiyle gündemde.

Elon Musk, Twitter’da paylaştığı yeni yorumunda, “The art In Cyberpunk is incredible”, yani “Cyberpunk’taki sanatsal yön inanılmaz” ifadelerine yer verdi.

Cyberpunk, gerçekten de ilk duyurulduğu andan itibaren merak ve hayranlık uyandıran, fakat satışa sunulmasıyla da büyük hayal kırıklığana yol açan bir oyundu. Belki de Musk’ın bu yorumunun sonrasında oyuna ilk kez denemek ve yeni bir şans vermek isteyen pek çok oyuncu olacaktır.

Elon Musk'tan Şimdi de Cyberpunk'a Güzelleme Geldi, Twitter İkiye Bölündü

Tabii bu yorum sonrasında, Twitter’daki binlerce kullanıcı, “iyi-kötü” tartışmasına girişti. Pek çok takipçi, oyunun inanılmaz olan tarafının “bug’lardan” yani hatalardan oluştuğunu ifade ediyor. Bazı takipçiler ise, Musk ile aynı görüşte. Hatta daha iyi oyunlar için Elon Musk’ın CD Projekt RED’i satın almasını önerenler de var.

Gönderi altındaki en popüler cevaplardan biri ise, bu gördüğünüz görsel. Yakın zamanda pek çok platformda yayınlanan bu görsel, görünüşe göre bu gönderi altında da kendine yer bulmuş ve yaklaşık 5 bin 500 beğeni almış.

Peki bilmeyenler için, Cyberpunk, hatta Cyberpunk 2077 nedir?

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED tarafından geliştirilen bir video oyunu. Aksiyon RPG türündeki yapım, ilk olarak Mayıs 2012’de duyurulmuş ve oyuncuların büyük ilgisiyle karşılaşmıştı.

Yapımda, çok fazla özelleştirme imkânını kullanarak karakter hazırlayabiliyor ve NightCity adı verilen kurgusal şehirde görevden göreve koşabiliyoruz. The Witcher serisiyle büyük başarı yakalayan ve ilk kez bu tarzda bir oyun hazırlayan CD Projekt RED, ne var ki bu defa baltayı taşa vurmuşa benziyor.

Yapım, yaklaşık 9 yıllık geliştirilme sürecinin ardından PC ve konsollar için 10 Aralık 2020 tarihi itibarıyla raflarda yerini aldı ve oyuncuların kalplerinde “Tüm zamanların en büyük hayal kırıklıklarından bir tanesi” olarak yerini aldı.

Cyberpunk 2077

Çünkü oyunda çok fazla teknik hata ve performans sorunu bulunuyor. Yapılan güncelleme çalışmaları da bu sorunları ortadan kaldırabilmiş değil ve online tarafta da gecikmeler sürüyor. Normalde, oyunun multiplayer modları da olacaktı. Sonra alınan bir kararla bu modların daha sonra çıkması kararlaştırıldı. Yeni gelen bilgiler ise, bu modların 2022 gibi çıkabileceğini gösteriyor.

Bir de, hikâye detayları da beklenildiği kadar etkileyici olmadı. Öyle ya, bu oyunda Keanu Reeves tarafından canlandırılan bir karakter bile var, ama bazen olmayınca olmuyor demek ki.

>> Galaxy S21 Fan Edition yeni görüntüleri sızdırıldı, Bakın bu yeni telefon nasıl olacak