Realme 9 4G Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Bu Fiyata Bu Performans!

İkinci El Telefon Alırken

Realme 9 4G modelinin lansman tarihi kesinleşti. İşte Türkiye ihtimalli 4G destekli yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Realme 9 serisine ait 5 farklı model piyasaya sürülmüştü. Söz konusu modeller orta üst segment olarak anıldığı için genellikle piyasadaki orta üst segment modellere göre benzer bir satış fiyatına sahip. Fakat ülkemizde 5G desteği olmadığı için uygun fiyatlı 4G destekli telefonlara ihtiyaç duyuldu. Realme 9 serisinin uygun fiyatlı versiyonu olarak anılacak 4G destekli modelin Türkiye’ye de geleceği neredeyse kesin diyebiliriz. Ayrıca Realme 9 serisinin uygun fiyatlı modelleri olduğunu da belirtelim. İşte 108 MP ana kameraya sahip olacağına dair yeni sızıntılar ortaya çıkan Realme 9 4G modeli hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Realme 9 4G Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Bu Fiyata Bu Performans!

Geçtiğimiz günlerde yeni modelin kamera detaylarına ait bazı sızıntılar gerçekleşmişti 108 MP ana kameraya sahip olacağı kesindi. Fakat hangi lens kullanılacağı henüz bilinmiyordu. Ortaya çıkan detaylara göre ISOCELL HM6 sensörüne sahip olacak. Ekran tarafına baktığımızda 90 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile karşımıza çıkacak. Yeni model Qualcomm imzalı Snapdragon işlemcisi ile gelecek. Fakat hangi işlemciye sahip olacağı henüz bilinmiyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına da sahip olması bekleniyor.

Realme 9 serisi modellerinin orta üst segmente hitap eden cihazlar olduğunu söyleyebiliriz. Fakat serinin 4G versiyonu ise biraz daha uygun fiyata sahip olacak modeller arasında yer alıyor. Cihazın 7 Nisan tarihinde ilk olarak Hindistan’da tanıtılacağını belirtelim. Sonraki haftalarda ise yeni modelin Türkiye’ye de geleceğine dair sızıntılar mevcut. Çünkü Realme markası, uzun süredir ülkemize hizmet vermekte olan bir marka. Bu yüzden 4G destekli modelini de Türkiye’ye getirecektir.

Realme 9 4G

Realme, geçtiğimiz yıl serinin önceki modelinin pro versiyonunu Türkiye’ye getirmişti. Realme 8 Pro, ortalama 8000 TL’lik bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyordu. Fakat Realme 9 serisinin 4G destekli versiyonu biraz daha uygun fiyattan satışa sunulacağı için, orta segment modeller arasında ilgi gören bir cihaz haline gelecektir. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Ultra Böyle Görünecek: Deri Görünüm Geri Döndü!

>> Oppo Reno 7 Lite 5G Fiyatı Belli Oldu: Serinin En Uygun Modeli!