Elon Musk ve Jeff Bezos Fena Kapıştı: Bu İş Burada Bitmeyecek

Elon Musk kripto paralar

Elon Musk ve Jeff Bezos arasındaki mücadele uzun bir süredir devam ediyor. Özellikle son dönemlerde ikilinin iyice kapışmaya başladığı görülüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Amazon kurucusu Jeff Bezos herkes tarafından tanınıyor. Neredeyse her alanda yatırım yapmaya gayret gösteriyor. Ayrıca uzay çalışmalarında da yine büyük yatırımlar yapıyor. Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk ise yaratıcı çözümleri ile biliniyor. Özellikle Tesla otonom araç üretimiyle popülerliğini büyük oranda artırdı.

Tüm bunlara ek olarak kendisi uzay çalışmalarında öncü kişiler arasında yer alıyor. Kurduğu SpaceX şirketi ile birlikte gezegenlerarası bir toplum oluşturmanın peşinde. Ancak onunla aynı amaca sahip olan Jeff Bezos büyük bir rakip olarak karşısında duruyor. Şimdi ise ölümsüzlük arayışında olan bir şirket üzerinden tartışmaya girdiler.

Elon Musk ve Jeff Bezos davalık olmuştu

SpaceX ile birlikte tanınırlığını büyük oranda artıran Elon Musk, NASA Ay projesinde aktif olarak görev aldı. SpaceX şirketi mürettebatın taşınmasından uzay aracının tasarlanmasına kadar birçok konuda destek olacak. NASA tarafından başvurular açıldıktan sonra SpaceX bu projenin kazananı olmuştu.

Elon Musk ve Jeff Bezos

Durumu kabullenmeyen ve dava açan Jeff Bezos ise soluğu mahkemede aldı. Böylece ikili arasında büyük bir tartışma başladı. Jeff Bezos’ın yatırım yaptığı şirketin adı Altos Labs. ve bu şirket ölüme çare bulmaya çalışıyor. Özellikle yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan ölüm problemini tamamen kaldırmak istiyorlar.

Elon Musk bu yatırımla dalga geçti

Ölüme çare bulmaya çalışan bu şirkette yaklaşık olarak 270 milyon dolarlık hissenin sahibi olan Jeff Bezos dalga konusu oldu. Elon Musk bu şirketin başarısız olması halinde kendisinin ölüme dava açabileceğini söyledi. Böylece NASA projesi ile ilgili laf sokmuş oldu.

Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Elon Musk rahatsızlığını dile getirdi. Kendisi NASA projesi ile ilgili dava sürecinden oldukça şikayetçi. Bakalım ikili arasındaki tartışmalar nereye kadar devam edecek. Peki sizin konu ile ilgili düşünceleriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Apple Uygulama Mağazası Ücretlerini Eleştirdi

>> Elon Musk Afganistan Hakkında Konuştu: “Uydularımızı Gönderiyoruz”


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here