Elon Musk’tan Sonra Taylor Swift’in de Aynı Gençle Başı Dertte

Jack Sweeney ismini hatırlayanlarınız vardır. Sweeney, sosyal medyada pek çok ünlü ismin özel jet uçuş bilgilerini paylaşan bir isim. Özellikle de Elon Musk ile yaşadığı gerilimle gündeme gelmişti. Musk’ın özel jetiyle gerçekleştirdiği her uçuşun bilgilerini paylaşan Sweeney, bunu sona erdirmek için Musk’tan iş ve okul için yardım istemişti ama bu istekleri kabul görmediği gibi X platformundan da engellenmişti. Gizli bir bilgiyi ifşa etmediğini, zaten halka açık olan bilgileri kullandığını söyleyen Sweeney, son dönemde de ünlü şarkıcı Taylor Swift’in başına bela olmuşa benziyor. Swift’in hukuk ekibi ise, bu hamleler durmazsa mahkeme yoluna başvurmakla tehdit ediyor. Bakalım neler olacak.

Taylor Swift, son yılların en çok kazanan müzik yıldızlarından bir tanesi. Pek çok ödüle layık görülen ve her konserinde büyük kitleleri toplamayı başarabilen Swift, öte yandan özel jetiyle sıklıkla yaptığı seyahatlerle de gündeme gelen bir isim. Hatta bu seyahatler o kadar fazla ki, tek başına karbon emisyon miktarıyla çevreye de ciddi zararlar verdiği söyleniyor. Swift’in sözcüleri ise, uçağı yalnızca Swift’in değil, farklı isimlerin de kullandığını belirterek toplam emisyon miktarının tüm bu seyahatler sonucunda ortaya çıktığı belirtiyor. Şimdi bu gündem maddelerine bir de Jack Sweeney ve jeti takip ettiği sistem eklendi.

Elon Musk'tan Sonra Taylor Swift'in de Aynı Gençle Başı Dertte

Jack Sweeney, bir süre önce Elon Musk’ın jetini takip ediyor ve bilgilerini sosyal medyada paylaşıyordu. Şimdi de sırada Taylor Swift var

Ew.com’daki bilgilere göre Taylor Swift, özel jetiyle ilgili uçuş bilgilerinin takip edilip paylaşılmasından son derece rahatsız ve bunun sona erdirilmesi için hukuk ekibine talimat verdi. Ekip, “Bu tip hamlelerle ünlü olabileceğini ya da iyi paralar kazanabileceğini sanıyorsan yanılıyorsun.” diyerek Sweeney’e bir mektup yazdı. Sweeney ise, gizli bir bilgi paylaşmadığını, kullanılan bilgilerin zaten herkese açık olarak yayınlanan bilgiler olduğunu söylemekte ısrar ediyor.

Şu an hukuki sürecin devam ettiği bildiriliyor. Ortaya nasıl bir sonuç çıkar henüz kestirmek zor. Ama Jack Sweeney’in ünlüleri takibi kolay kolay bitmeyecek gibi. Zira hali hazırda pek çok ünlü isme ait özel jeti takip edip bilgilerini paylaştığını söylemeliyiz.

İlgili Haberler

>> Vivo V30 Pro İçin İlk Detaylar Geldi