EMC Türkiye’de Önemli Değişiklik


EMC, Bölge Genel Müdürü Mohamed Talaat’ın görev kapsamını genişlettiğini ve Talaat’ın bundan böyle Suudi Arabistan, Mısır ve Libya’daki yönetimle ilgili mevcut sorumluluklarına ek olarak EMC’nin Türkiye’deki faaliyetlerden de sorumlu olacağını açıkladı.

Yeniden tanımlanan görevi dahilinde Talaat, EMC’nin Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır ve Libya pazarındaki faaliyetlerine yönelik olarak stratejik geliştirme planlarının oluşturulmasından sorumlu olacak.  Stratejik geliştirme planları oluşturulurken EMC’nin faaliyetlerinin güçlenerek yaygınlaşmasına ve bölgedeki stratejik önem taşıyan müşteri ve kanal ortakları ile ilişkilerin kuvvetlendirilmesine özellikle odaklanılacak.

Talaat ayrıca, bölgedeki EMC müşterilerinin bulut bilişime geçiş süreçlerini yenilikçi ürün ve hizmetler aracılığıyla hızlandırmaya yardımcı olurken, BT departmanlarının en önemli varlıkları olan verilerini daha çevik, güvenilir ve maliyet-etkin şekilde depolamaları, yönetmeleri, korumaları ve analiz etmelerine de yardımcı olacak.

Mohamed Talaat

Mohamed Talaat, kurumsal BT çözümleri ve işletme yönetimi konusunda 20 yılı aşkın engin  bir tecrübeye sahip. Talaat, bölgede bir dizi farklı üst düzey yöneticilik görevlerinde de bulundu.   2010 senesinde Suudi Arabistan Genel Müdürü olarak EMC’ye katılmadan önce Talaat, Microsoft’ta beş sene boyunca Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Stratejik İşbirliklerinden Sorumlu Bölge Direktörlüğü görevini yürüttü. Microsoft’tan önce de 12 yıldan uzun bir süre Oracle’ın Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde çalıştı.

Talaat’ın liderliğinde Suudi Arabistan, Mısır ve Libya, EMC’nin müşterilerine yönelik kurumsal verilerden tüm yaşam döngüleri boyunca maksimum değer sağlamaya yardımcı olma vaadini yerine getirmesinde çok önemli rol oynadı.      

İnternetten İhtiyaç Kredisi