Samsung Galaxy S23 Büyük Tartışmalara Neden Oldu: Depolama Kapasitesi

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 ile ilgili çok büyük iddialar var. Bu iddialar doğrultusunda yeni cihazın fiyatı belli olacak.

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Samsung yeni ürünlerini kullanıcılarla paylaşmaya devam ediyor. Şirket genellikle kendi ürünlerini 2 farklı alana ayırmış gibi görünüyor. Bunlardan ilki amiral gemisi modellerden oluşuyor. Diğeri ise orta ve alt segment.

Samsung genellikle orta ve alt segmentte çalışıyor. Bu nedenle cihazların fiyatları diğer şirketlerin fiyatları ile kıyaslandığında biraz daha ucuz diyebiliriz. Fakat işler burada noktalanmıyor. Amiral gemisi modellerin Apple gibi markalarla yarışabilmesi gerekiyor.

Samsung Galaxy S23 kapasitesi

Ortaya çıkan detaylara baktığımızda amiral gemisi model olarak bilinen Galaxy S23 için bazı yeni haberlerin geldiğini görüyoruz. Bu yeni modelin en fazla tartışma yaratan detayı ise depolama seçeneği ile ilgili. Yeni serinin en düşük 128 GB depolama alanına sahip olacağı söyleniyordu.

Samsung Galaxy S23

Yaşanan tartışmanın ana kaynağını işte tam olarak burası oluşturuyor. Bazıları serinin 128 GB depolama alanı ile geleceğini savunuyor. Bir diğer kesim ise böyle bir şey olmayacağını belirtiyor. Serinin en düşük 256 GB depolama alanı ile kullanıcılarla buluşacağı ifade ediliyor.

Yeni cihazın fiyatına büyük etki edecek

Ortaya atılan bu tartışma sadece depolama alanını ilgilendirmiyor. Aynı zamanda cihazın fiyatını önemli ölçüde belirleyecek. Eğer 128 GB olursa fiyatı nispeten biraz daha uygun olabilir. Ancak fiyatının 256 GB olması halinde daha yüksek seviyede olacağı söyleniyor. Bu noktada kullanıcıları bir karar bekliyor olacak.

Samsung Galaxy S23 modelinde 256 GB depolama alanı kullanılırsa Apple iPhone ürünlerini bile geçebilir. Böyle bir durumda kullanıcıların cüzdanlarını fazlasıyla açması gerekecek. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy F04’ün Özellikleri

>> Samsung’tan Yeni Katlanabilir Ekran Teknolojisi: Flex Hybrid OLED