PayPal Coin Kripto Para Piyasalarına Geliyor: Beklenmeyen Hamle

PayPal coin kripto para

PayPal coin kripto para piyasalarına geliyor. Aslına bakacak olursak kimse böyle bir hamle beklemiyordu. Peki yeni kurulacak olan bu kripto para birimi ne tür özelliklere sahip olacak?

Tüm dünyada ödeme sistemleri hızlı bir şekilde değişiyor. Bu tür sistemlerde bazı uygulamalar biraz daha ön plana çıkmayı başarıyor. Mesela PayPal bunlardan sadece bir tanesi. Her ne kadar Türkiye’de yasaklı olsa bile yine de küresel çapta en hızlı ödeme yöntemleri içerisinde yer alıyor.

PayPal kripto paralar ile alım ve satım yapılmasına iznini vermişti. Şimdi ise önemli bir değişikliğe daha imza atıyor. Şirket dolar endeksli bir stablecoin çıkarma peşinde. Böylece kendi platformunda kullanabileceği dijital dolar piyasaya sunulmuş olacak.

PayPal coin kripto para piyasalarına güçlü giriş yapacak

Küresel çapta önemli bir yere sahip olan kripto para borsaları bugünlerde pek iyi günler geçirmiyor. Ne zaman Bitcoin ile ilgili kötü haberler gelse PayPal adeta yardıma koşuyor. Bu seferki yardım çok kritik bir yerden geldi. Şirket kendi platformunda kripto para kullandırmanın ötesine geçti.

PayPal coin kripto para

PayPal coin olarak anılacak bu kripto para birimi dolara endeksli olarak işlem görecek. Yani bir dolar aynı zamanda bir PayPal coin anlamına gelecek. Böylece sabit bir ödeme yöntemi geliştirilmiş olacak. Şirket Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin gibi kripto para birimlerinin alım ve satım işlemlerine izin veriyor.

Neo referansı keşfedildi

PayPal kodları detaylı bir şekilde incelendiğinde Neo isimli bir kripto paraya yönelik referanslar olduğu görüldü. Bugüne kadar ilk defa böyle bir keşif yapıldı. Yazılım mühendisleri şirketin nasıl bir çalışma yürüteceği ile ilgili araştırmalarını devam ettiriyor.

Yapılan tüm araştırmalarda her seferinde farklı bir tür detay ile karşılaşmak mümkün. Bu seferki detay neredeyse tüm yol haritasını deşifre etti. Peki sizce PayPal kripto paralar ile ilgili daha başka ne tür çalışmalar yapmalı?

İlgili Haberler:

>> Solana, 2022’de Ethereum’dan Daha İyi Bir Yatırım Aracı Olabilir Mi?

>> Kripto Para Yasası Yatırımcıyı Koruyabilecek Mi? Yeni Açıklamalar Var