En Hızlı Akıllı Telefonlar Bakın Hangileri Oldu? AnTuTu Açıkladı

Akıllı telefon fiyatlarında

En hızlı akıllı telefonlar ile ilgili önemli bazı açıklamalar yapıldı. Bazı modellerin diğerlerine oranla çok daha yüksek performans gösterdiği ifade edildi.

Akıllı telefon sektörünün en önemli platformları içerisinde yer alan AnTuTu son derece önemli bir listeleme yaptı. Bu listeye baktığımızda en hızlı orta segment cihazları görüyoruz. Bu cihazlar diğerlerine oranla çok daha hızlı. Bu durum onları performans açısından ön plana çıkarıyor.

Nisan ayının en hızlı orta segment Android telefonlar listesini paylaşan AnTuTu yeni listeler yapmaya devam ediyor. Orta segmente Qualcomm Snapdragon 870 işlemcisinin ön plana çıktığını görüyoruz. Bu işlemci birçok yonga setine göre çok daha iyi. Listedeki 10 modelden 7’sinde Snapdragon 870 tercih edildi.

En hızlı akıllı telefonlar

Akıllı telefonlarda hız çok büyük bir öneme sahip. Eğer herhangi bir cihaz hızlı değilse kesinlikle tercih edilmiyor. Daha doğrusu ilk etapta tercih edilse bile daha sonradan gözden düşebiliyor. Herhangi bir uygulamayı kullanırken aniden donma sorunu yaşanması kimsenin isteyebileceği bir durum değil.

Redmi K50

Cep telefonlarında hızı en fazla etkileyen detaylardan birisi de hiç şüphesiz işlemcidir. Eğer işlemci güçlü olursa akıllı telefonun hızının çok daha fazla olacağını söyleyebiliriz. Yapılan sıralamaya baktığımızda en hızlı orta segment Android cihazının Redmi K50 olduğunu görüyoruz.

Bu listedekiler çok hızlı

Realme GT Neo 3 modeli bu listede ikinci sırada yer alıyor. iQOO Neo5 Vitality ise listede üçüncü olarak kendisine yer buldu. Realme GT Neo 2 modeli dördüncü olurken realme GT beşinci sıraya yerleşti. Bu cihazların diğerlerine göre biraz daha hızlı olduğunu görüyoruz.

Akıllı telefonlara Android özelinde bakacak olursak en hızlıların daha çok Çin merkezli markalar olduğunu görüyoruz. Samsung ne yazık ki bu listede kendisine yer bulamadı. Peki sizce en hızlı Android cihazı hangisi? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Sevilen Android Uygulaması Marketten Kalkıyor: Kullanıcılar Üzgün!

>> Xiaomi Güncelleme Desteği Biten Cihazları Açıkladı: Liste Kabarık