Sevilen Android Uygulaması Marketten Kalkıyor: Kullanıcılar Üzgün!

Sevilen Android Uygulaması Marketten Kalkıyor

Sevilen Android Uygulaması Marketten Kalkıyor. İşte artık yüklenemeyecek o uygulama.

Bildiğiniz üzere Google, 5 yıl önce YouTube Go platformunu piyasaya sürmüştü. Go isimli birçok servisinin olduğunu da belirtelim. Bu servislerin temel amacı ise, donanım olarak pek de güçlü olmayan akıllı telefonların, bu servisleri kolaylıkla kullanabilmesini sağlamak. Android Go işletim sisteminin de  temel amacı, düşük donanım özelliklerine sahip modellerde sıklıkla kullanılıyordu. YouTube’da yine bu servisin bir parçası olarak karşımıza çıkıyordu. Fakat iddialara göre Ağustos ayında YouTube Go, Google Play Store’dan kaldırılacak. İşte detaylar.

Sevilen Android Uygulaması Marketten Kalkıyor: Kullanıcılar Üzgün!

5 yıl önce piyasaya sürüldüğünde YouTube Go, ilgi görmüştü. Çünkü Android 4.0 gibi eskide kalmış akıllı telefonlar, normal şartlarda YouTube uygulamasını kolay bir şekilde açamıyordu. Donma ve kasma sorunları ile karşılaşan modellerin, Google servislerinden yoksun kalmaması gerekiyordu. Google’ın piyasaya sürdüğü Go servisleri ise, düşük donanıma sahip cihazlarda kullanılmaktaydı.

Sevilen Android Uygulaması Marketten Kalkıyor

İlk piyasaya sürüldüğünde birçok özelikten mahrumdu. Video yüklemek, yorum yapmak veya karanlık mod gibi birçok özellik, YouTueb Go versiyonunda bulunmuyordu. YouTube’un normal versiyonunu kullanamayan kullanıcıların ise, YouTube’un, tarayıcı üzerinden mobil sitesine girilmesi önerildi. Fakat Go versiyonun, telefon tarayıcısından daha az RAM tüketen bir uygulama olduğu için, daha çok tercih edilebilecek bir sürüm olduğunu söyleyebiliriz.

Sevilen android uygulaması marketten kalkıyor. Google, her ne aktar YouTube’un tarayıcı üzerinden açılmasının mümkün olduğunu iddia ediyorsa da, çok eski bir model için bunun pek de mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Bu yüzden YouTube Go’nun Google Play Store’dan kaldırıyor olması, kullanıcıları biraz daha yeni akıllı telefon almaya itmiş durumda. Çünkü önümüzdeki aylarda yalnızca YouTube Go piyasadan kaldırılacak. Fakat bu şekilde devam ederse, Google, diğer servislerinin Go sürümlerini de piyasadan kaldıracaktır. Böylece eski telefonlar için Google servislerini uygulama üzerinden kullanmak artık mümkün olmayacak. Önümüzdeki günlerde Go servisleri ile ilgili yeni gelişmeler ile karşınıza çıkmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Flip 4 Dikkat Çeken Özellikleri İle Gündemde!

>> Dünya’nın En Güçlü Android Telefonu Liderliğini Koruyor!