Xiaomi 13 Lite Geliyor: Serinin En Ucuzu Yolda!

Xiaomi 13 Lite

Xiaomi 13 Lite modelinin tasarımı ve fiyat etiketi sızdırıldı. İşte ülkemize gelmesine kesin gözüyle bakılan yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi 13 serisi geçtiğimiz yılın son günlerinde tanıtılmıştı. Söz konusu serinin Dünya’da en çok ilgi gören amiral gemisi modeller arasında yer aldığını söyleyelim. Henüz ülkemizde satışı olmasa da önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de giriş yapması bekleniyor. Çünkü serinin önceki modelleri Xiaomi 12 ve 12 Pro, küresel lansman gerçekleştikten aylar sonra ülkemize giriş yapmıştı. Xiaomi her ne kadar orta segment akıllı telefonların Türkiye’ye anında getiriyor olsa dahi amiral gemisi modellerinde bu biraz daha yavaş ilerliyor. Hatta genellikle serinin Ultra modelinin resmi olarak satılmadığını belirtelim.

Ülkemizde genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlar ilgi gördüğünü için, serinin uygun fiyatlı akıllı telefonları daha çok Türkiye’ye giriş yapıyor. Henüz tanıtılmayan Xiaomi 13 Lite modeli ise, uygun fiyatlı bir model olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca amiral gemisi modellere kafa tutacak özellikler ile gelmesi bekleniyor. Ülkemizde de satışa sunulması beklendiği için sevilen akıllı telefonlar arasında yer alacaktır. İşte tasarım ayrıntıları, teknik özellikleri ve fiyatı sızdırılan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar. 

Xiaomi 13 Lite Geliyor: Serinin En Ucuzu Yolda!

Xiaomi 13 Lite

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ön panelinde ince çerçevelere sahip bir ekran ve ikili kamera kurlumu yer alıyor. 6.55 inçlik bir ekrana sahip olan modelin 32 GB selfie kamerası ve yardımcı lens ile geldiğini belirtelim. Arka tarafta ise iki daire içine yerleştirilişmiş üçlü kamera yer alıyor. Bu kameralar 50 MP Sony IMX766 sensör, 20 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kamera olarak sıralanmış durumda.