En Mutlu Çalışanlara Sahip Şirketler Açıklandı: En İyiler Bunlar

mutlu çalışanlara sahip şirketler

En mutlu çalışanlara sahip şirketler sonunda açıklandı. Listeye baktığımızda son derece ilginç markaların yer aldığını görüyoruz. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

Bazı şirketler diğerlerine oranla çok daha fazla mutlu çalışana sahip. Fortune tarafından yayınlanan bir liste hangi şirketteki çalışanların daha mutlu olduğunu ortaya koyuyor. 2022 listesine baktığımızda özellikle bazı şirketlerin diğerlerine oranla çok daha büyük avantajlar sunduğunu görüyoruz.

Çalışmak için en iyi şirketler listesinin 2022 sayısına göre Cisco lider oldu. Çok uluslu ağ teknolojileri şirketinde çalışanların çok yüksek bir bölümü burada çalışmaktan son derece memnun. Yaklaşık olarak çalışanların yüzde 96 gibi bir bölümü burada çalışmaktan oldukça memnun olduğunu söylüyor.

En mutlu çalışanlara sahip şirketler bunlar

Fortune tarafından yapılan araştırmalara baktığımızda ikinci sırada Hilton şirketi yer alıyor. Ayrıca Salesforce yine en keyifli şirketler arasında bulunuyor. NVIDIA benzer şekilde dikkat çekmeyi başarıyor. Tüm bu listeye baktığımızda büyük bir çoğunluğun teknoloji markalarından oluştuğunu görüyoruz.

mutlu çalışanlara sahip şirketler

HP ve Adobe ise çok daha geri sıralarda yer aldı. Fakat listede en çok dikkat çeken detay ise hiç şüphesiz Google ve Meta ile ilgiliydi. Hatta Apple bile bu listede son derece büyük şaşkınlık yarattı. Çalışanların en mutlu olduğu ilk 100 şirketin sıralandığı bu listede Apple, Meta ve Google yer alamadı. Özellikle Apple gibi bir markanın burada yer alamaması tuhaf karşılandı.

Çalışanlar yeteri kadar mutlu değil

Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda çalışanların yeteri kadar mutlu olmadığı görüldü. Her ne kadar dev şirketlerde çalışsalar bile yine de yeterli oranda destek gördüklerini söylemek mümkün değil.

Özellikle son dönemlerde yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle birçok şirket çalışanlarına yeteri düzeyde destek sunamıyor. Bu durum çalışanların mutsuz olmasına neden oluyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Silent Hill: Milyon Dolarlık Bir Markanın Domain’i Elinize Geçse Ne Yapardınız?

>> İnforte, tecrübeli kadrosunu büyüterek, yeni markaları ve vizyonu ile insan kaynaklarına yatırım yaparak büyüme ivmesini sürdürüyor