Bu Kripto Paranın Düşüşü Yatırımcılara Büyük Zarar Ettirecek

Bitcoin Avustralya fiyatı

Bu kripto paranın düşüşü ile birlikte yatırımcıların çok büyük oranda zarar etme ihtimali var. Hadi gelin dikkat çekilen bu önemli detaya birlikte bakalım.

.

Dijital varlıklar ne yazık ki bu haftaya düşüş ile başladı. Kripto para piyasalarını yakından takip eden analistler Bitcoin ve diğer popüler altcoinler için felaket senaryoları yazıyor. 2018 ayı piyasası esnasında Bitcoin dibe doğru giderken bir analist doğru tahminlerde bulunmuştu. İşte yine aynı analist benzer tahminlere yer verdi.

Ünlü analist Twitter üzerinden takipçilerine Luna ile ilgili önemli bazı bilgiler verdi. Bu kripto para biriminin 5 dalgalı rallisini tamamladığını ve şu anda düşüş eğiliminde olduğunu belirtti. Luna sonunda uzun vadeli bir zirve yapsa bile yine de düşüşten kurtulamayacak. Özellikle son dönemlerde herkesin dikkatini çekmeyi başaran bu kripto para birimi yeniden aşağı yönlü hareketler yapabilir.

Bu kripto paranın düşüşü endişe yaratıyor

Ünlü analist tarafından yapılan açıklamalarda Luna ile ilgili yaklaşık yüzde 50 oranında bir düşüşün öngörüldüğü belirtiliyor. Elliot Wave teorisinden güç alan bu açıklamalar son derece önemli bir eğilimi gözler önüne seriyor. Buna göre Luna önümüzdeki haftalarda 25 dolar seviyelerine kadar geri çekilebilir.

Bu kripto paranın düşüşü

Bitcoin 4 saatlik grafikte itici 5 dalga düşüş sürecinde. Kısa bir süre içerisinde kripto para devi 45 bin dolar seviyelerine gelip hemen aşağı yönlü düşüş yaşayabilir. Böyle bir durumda Bitcoin için yaklaşık 30 bin dolar seviyelerini görebiliriz. Yükselen enflasyon nedeniyle dijital varlık devi 40 bin doların üzerine çıkmaya çalışıyor.

Bitcoin için kritik aylar

ABD Merkez Bankası sürekli olarak faiz artırımına gidiyor. Ayrıca küresel çapta büyük bir güvensizlik hakim. Tüm bu faktörler bir araya gelince ne yazık ki Bitcoin sağlıklı bir yükseliş gösteremiyor. Özellikle önümüzdeki aylarda çok daha zikzaklı bir yapı gösterebilir.

Fiyat hareketlerinin bu kadar dalgalı olması yatırımcıları korkutuyor. Fakat geleceğe yönelik yatırımlar yapmak isteyenler Bitcoin gibi kripto paralara yöneliyor.

İlgili Haberler:

>> Ünlü Analist Bitcoin Tahmini Yaptı: Milyon Dolarlık Tahmin

>> Bitcoin Yeni Hedefi Belli Oldu: Analistler Açıkladı

. . . . .