Apple Elektrikli Otomobil Bakın Hangi Özelliğe Sahip Olacak

Apple otomobil sektöründe

Apple elektrikli otomobil ile ilgili her geçen gün yeni detaylar geliyor. Bu detaylardan bazıları büyük şaşkınlık yaratabiliyor. Şirketin yeni bir elektrikli araç özelliği daha sızdırıldı.

.

ABD’li teknoloji devi Apple uzun bir süredir elektrikli araç iddiaları ile gündemde. Şirket geliştirdiği bu araç için sunroof patenti almayı başardı. Bu patent ile birlikte yeni bir özelliğin daha ortaya çıktığını görüyoruz. Küresel çapta özellikle Tesla gibi markaların otomobil pazarında hızla yükselmesi piyasayı önemli ölçüde etkiledi.

Huawei ve Xiaomi gibi şirketler bile elektrik araç piyasasına dahil oldu. Teknoloji firmalarının radarına giren bu sektör hızla büyümeye devam ediyor. Apple kendi elektrikli otomobil üretimi için önemli kararların eşiğinde. Bu kararlardan bazıları patent olarak ortaya çıkıyor. Mesela son dönemlerde ortaya çıkan yeni bir patent önemli bir güneş engelleme özelliğinin yer alacağını gösteriyor.

Apple elektrikli otomobil yeni özelliği

Konu ile ilgili ortaya çıkan detaylara bakacak olursak otomobil için sunroof özelliğinin yer alacağını söyleyebiliriz. Sürücünün tavan şeffaflığını ayarlamasına imkan tanıyacak olan bu özellik patent olarak Apple tarafından kayıt altına alındı. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından kabul alan bu patent büyük bir konfor sağlayacak.

Apple elektrikli otomobil

Sunroof özelliğini bilmeyenler için kısaca anlatalım. Bu özellik ile birlikte cam tavan şeffaf bir yapıya kavuşuyor. Diğer otomobil üreticilerinden farklı olarak açılabilir cam tavan üreteceği söylenen Apple böylece yarı saydam bir alan yaratacak. Camdan istenen derecede ışık girişine izin verilecek.

Apple Car zor zamanlardan geçiyor

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple, otomobil bölümünde bazı çalışanlarına veda etti. Bu çalışanların ayrılması ile birlikte elektrikli aracın daha geç piyasaya çıkacağı söyleniyor. Yaklaşık olarak 3 yıllık bir gecikmeden bahsediliyor.

Her ne kadar bazı olumsuzluklar yaşansa bile Apple elektrikli otomobil modelinde Siri ve Carplay gibi teknolojilerin yer alacağı söyleniyor. Bu, sürücüye çok ciddi bir kontrol sağlayacak.

İlgili Haberler:

>> Apple-Man Filmi Davalık Oldu! Bilin Bakalım Kim Dava Etti?

>> Apple Watch, Yine Hayat Kurtardı: Amca Ölümden Döndü!

. . . . .