En Tehlikeli Android Uygulamaları Belli Oldu: Bu Uygulamalar Virüs Kaynıyor

En tehlikeli Android uygulamaları

En tehlikeli Android uygulamaları yapılan bir araştırma ile ortaya çıktı. Bu uygulamalar yüklü miktarda kötü amaçlı yazılım barındırıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Kaspersky tarafından yapılan bir araştırma aslında Android platformu içerisinde kesinlikle güvende olmadığımızı ortaya çıkardı. Play Store için yapılan taramada 7 kötü amaçlı uygulama görüldü. Bu uygulamalar kullanıcıların tüm cihaz verilerini ele geçirebiliyor. Genellikle kişisel bilgiler bu virüsler ile başka kaynaklara taşınıyor.

Özellikle son dönemlerde kullanıcı verilerinin satışa çıktığını duymuşsunuzdur. Aklınıza gelebilecek bütün bilgiler internette ücretli bir şekilde satılıyor. Bununla karşı karşıya kalmamak için bazı kötü amaçlı yazılımlara sahip uygulamaları yüklememeniz gerekiyor. Bu uygulamaları yüklerseniz cihazınızdaki banka verileri dahil her şey bilgisayar korsanlarının eline geçebilir.

En tehlikeli Android uygulamaları ortaya çıktı

Yapılan araştırmada 7 farklı uygulamanın Truva atı olarak bilinen Joker kötü amaçlı yazılımını kullandığı ortaya çıktı. Google Play Store bunları tespit ettikten sonra hızlı bir şekilde kaldırdı.

En tehlikeli Android uygulamaları

  • Dazzling Keyboard
  • Volume Booster Louder Sound Equalizer
  • Battery Charging Animations Battery Wallpaper
  • Super Hero-Effect
  • Classic Emoji Keyboard
  • Now QRcode Scan
  • EmojiOne Keyboard

Yukarıdaki uygulamalardan bir tanesi bile cihazınızda varsa tehlike altındasınız demektir. Bu uygulamaları kesinlikle kendi akıllı telefonunuzda barındırmayın. Aksi halde beklenmeyen şekilde telefonunuz bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilebilir.

Android daha özgür bir ortam sunuyor

Android platformu iOS ile kıyaslandığında daha özgür bir ortam sunuyor. Bu nedenle geliştiricilerin önemli bir bölümü Android platformunu tercih ediyor. Ancak bu durum kötü amaçlı uygulamalar ve bot yazılımlara izin veriyor. Mobil virüs programları Android gibi uygulama mağazalarını çok seviyor.

Google Play Store önümüzdeki günlerde bu tür taramaları daha fazla arttıracak. Böylece kullanıcıların mağduriyet yaşaması engellenmek isteniyor. Peki sizce Google Play Store platformunda yayınlanan bu tür uygulamaların sayısı tahmin edilenden fazla mı? Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz?

İlgili Haberler:

>> Bu Telefonlar İçin Samsung Android 12 ile One UI 4 güncellemesi Çok Yakında İndirilebilecek!

>> Xiaomi Android 12 Güncellemesi Ne Zaman Hangi Modellere Gelecek? İşte Cevabı…