Otomotiv Dünyasından Önemli Haberler (14 – 21 Kasım)

2022 motorlu taşıtlar vergisi

Otomotiv dünyasından önemli haberler serimizde yine heyecan dorukta. Bu hafta yaşanan gelişmeler birçok otomobil takipçisi tarafından merakla izlendi. Hadi gelin konuyla ilgili tüm ayrıntılara birlikte göz atalım.

Otomotiv dünyası her zaman olduğu gibi bu hafta da son derece heyecan vericiydi. Yaşanan gelişmeler içerisinde dünyanın dört bir yanından haberler var. Apple markası da yine bu haftaki otomobil haberlerinde yerini aldı. Ayrıca en iyi otomobil modelleri yine geçtiğimiz hafta seçildi.

Otomotiv dünyasından önemli haberler: Apple Car ve benzine gelen zam

Bu hafta yaşanan otomotiv gelişmelerinde seriyi Apple Car ile açıyoruz. Bildiğiniz üzere Apple uzun bir süredir elektrikli otomobil üretmek istediğini söylüyor. Şirket bunu gizlemiyor. Ancak yürütülen proje bakımından büyük bir gizliliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yeni ortaya çıkan bazı detaylara göre Apple, 2025 yılında bu araçlarını piyasaya sürecek.

Otomotiv dünyasından önemli haberler

Geçtiğimiz hafta ne yazık ki üzücü bir haber geldi. Benzine 50 kuruş zam beklendiği ifade edildi. Aynı şekilde LPG ve dizel yakıtlarda da benzer zam oranları bekleniyor. Bildiğiniz üzere dolar kurunda yaşanan ani gelişme bu tür zamlara neden oluyor. Özellikle son dönemlerde böyle zamların büyük oranda sıklaştığını söyleyebiliriz.

En iyi otomobil açıklandı, 2023 Kia Sportage Hybrid tanıtımı yapıldı

Bu haftaki en önemli haberlerden birisi de verilen bazı ödüllerdi. The Golden Steering Wheel 2021 ödülleri kapsamında bazı araçlar 12 kategoride yarıştı. Bu yıl en fazla kazanan marka ise Cupra oldu. Açıkçası kimse bu markanın böylesine iyi bir başarı elde etmesini beklemiyordu. Böylece ilginç bir sürpriz yapmış oldular.

2023 Kia Sportage Hybrid modeli sonunda tanıtıldı. Bu model 800 KM menzile sahip olmasıyla biliniyor. Ayrıca teknolojik özellikleri bakımından ek birçok özellik sunuyor. Bu araç içten yanmalı motorlu versiyonundan biraz daha farklı. Ayrıca tasarım açısından büyük beğeni kazandı.

Gelecek hafta yine otomobil dünyasının en heyecanlı haberleri ile karşınızda olacağız.

İlgili Haberler:

>> Türkiye’de Otomobil Fiyatlarını Yabancılar Değerlendirdi: Fiyatlara Çok Şaşırdılar

>> Otomobil Pazarında Araç Satışları Artmaya Devam Ediyor: Fiyatlarda da Artış Var