Tesla Uygulaması Sürücüleri Çileden Çıkardı: Saatlerce Kilitli Kaldı

Tesla elektrikli otomobil satışlarında

Birçok kişi tarafından kullanılan Tesla uygulaması sürücüleri çileden çıkardı. Yaşanan aksaklık nedeni ile şirketin üst düzey yöneticisi özür diledi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil markaları içerisinde yer alan Tesla her geçen gün büyümeye devam ediyor. Özellikle çevre düzenlemesi ile birlikte gelen yeni yasa tasarıları bu markanın yararına olacak gibi görünüyor. Ayrıca şirketin otonom araçları büyük rağbet görecek diyebiliriz.

Tüm bu olumlu gelişmeler ile birlikte bazen tuhaf aksaklıklar yaşanabiliyor. Ortaya çıkan bazı detaylara göre Tesla uygulaması aniden çalışmamaya başladı. Bu durum sürücüleri panikletti. Tesla otonom araçları bazen şikayetlerle gündeme oturabiliyor. Ancak bu defa otonom araçlardan ziyade uygulamanın kendisi şikayet konusu oldu.

Tesla uygulaması sürücüleri kızdırdı

Kesinti ile birlikte yaklaşık olarak 500 Tesla uygulama kullanıcısı hata bildirdi. Olaydan 5 saat sonra bile birçok hata raporu gönderildi. Ancak konuyla ilgili hızlı bir müdahale mümkün olmadı. Tesla CEO’su Elon Musk Twitter üzerinden mağduriyetini bildiren bir kullanıcıya kontrol ediliyor cevabını verdi.

Tesla uygulaması sürücüleri

Kısa bir süre sonra konu ile ilgili tweet atan Musk, özür dileyerek bunun bir daha olmaması için gerekli tüm önlemlerin alınacağını ifade etti. Tesla uygulaması aracın kilitlenmesi ve çalıştırılması gibi birçok fonksiyonu uzaktan kontrol ediyor. Bu nedenle kritik bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Elektrikli araçlarda uygulama kullanımı artacak

Mevcut anahtarlı otomobil açılışı artık yavaş yavaş tarihe gömülüyor. Kısa bir süre içerisinde anahtarsız kullanım mümkün olacak. Şu anda bile birçok aracı anahtarsız kullanmak mümkün. Ayrıca bu tür araçların uygulama üzerinden kullanılması ise uzak bir geleceğe ait değil.

Tesla markasına ait olan uygulamanın bu tür hatalar vermesi gayet normal. Kullanıcı sayısı arttıkça buna benzer hatalar ortaya çıkabiliyor. Peki siz elektrikli otomobiller ve onların kontrolü için kullanılan uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Tesla Araçları Tekerlekli Pile Dönüşüyor: Çip Krizi Fena Vurdu

>> Tesla Üretim Rekoru Kırmayı Hedefliyor: Bu Kadarı Olmaz Dedirtti